Telekomifirmade uued juhid tulevad välismaalt, kas meil endal väärikaid tegijaid enam ei ole?

 (19)
Robert Pajos
Robert PajosFoto: Erakogu, Telia

Telia Eesti üksuse uus juht tuleb Brasiiliast, Tele2 siinset üksust tüürib aprillist Kanadast pärit mees. Kas Eestis enam kompetentseid telekommunikatsioonijuhte ei leidu? Või on Eesti nii väike, et kõik tunnevad kõiki ning vajalikke ümberkorraldusi on lihtsam läbi viia inimesel väljastpoolt?

Sel nädalal teatas Telia, et siinset äriüksust hakkab juuli keskpaigast juhtima Robert Pajos, kes kolib perega Eestisse Brasiiliast.
Aprillis asusTele2 Eesti uue tegevdirektorina tööle Kanadast pärit Chris Robbin.

Telia Company juhatuse liige Emil Nilsson rõhutas, et Pajosel on tugev seos Eestiga. „Tal on Eesti juured ning mõnes mõttes võib seda sammu vaadata kui talendi naasmist koju,“ lausus ta.

Teisalt on telekomiäri Nilssoni sõnul oma olemuselt tugevate globaalsete mõjudega valdkond, mille juhtimiselt tuleb kindlasti kasuks rahvusvaheline vaade ja kogemus. „Pajosel on selja taga pikk rahvusvaheline karjäär ja töö erinevatel turgudel – sh Venemaal, USAs ning viimati Lõuna-Ameerikas. Muuhulgas on ta tegelenud asjade interneti (IoT) lahenduste ja uute tehnoloogiatega ning saab kindlasti anda oma panuse siinsete innovaatiliste lahenduste väljatoomisse nii IoT kui näiteks 5G vallas, mille mõlemaga Telia aktiivselt tegeleb,“ põhjendas ta.

Samas jättis Nilsson selgitamata, kas kas välismaistel juhtidel on lihtsam muudatusi ellu viia. Telia Eesti senine juht, rootslane Dan Strömberg suundub Telia Leedu juhiks, kus vahetab välja senise juhi Kestutis Sliuzas.
Veidi enam kui kaks aastat tagasi, mil Strömberg Telia Eestit juhtima asus, vahetas ta suure osa ettevõtte juhtkonnast välja, sest lõi oma meeskonna.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare