Telia juht Ansipi rändlustasude plaanist: me ei anna alla ja võitleme häälekalt lõpuni

 (55)

Telia tegevjuht Johan Dennelind ütleb, et digipioneer Eesti on justkui katsepolügoon, kus on hea uusi lahendusi kõigepealt proovida.
Telia tegevjuht Johan Dennelind ütleb, et digipioneer Eesti on justkui katsepolügoon, kus on hea uusi lahendusi kõigepealt proovida.Foto: Tauno Tõhk/Riigikantselei

Telia korporatsiooni juht Johan Dennelind räägib ettevõtte kavatsusest avada 2018. aastal Tallinnas ja Stockholmis korraga maailma esimene 5G andmesidevõrk. Kuna Telia lahkub praegu Lõuna-Euroopa ja Aasia turult, suureneb Eesti osatähtsus ettevõtte jaoks ja Dennelindi sõnul tahetakse siia ka senisest rohkem investeerida. Euroopa Komisjoni plaanitava rändlustasude piirangu vastu seisab Dennelind väga häälekalt, sest praegu paberil olevad muudatused kukutaksid Põhjamaade operaatorid sügavale miinusesse.

Telia on praegu huvitavas seisus. Tõmbate ennast välja Euraasia turult ja tahate edaspidi keskenduda Põhjamaade ja Balti turule. Samal ajal on kogu telekomisektor mõnes mõttes ristteel. Põhiäri kasumlikkus väheneb, ähvardab oht muutuda n-ö rumalaks toruks, kui ei leita uusi sissetulekuallikaid. Kuidas teie seda olukorda iseloomustaksite?

Ma arvan, et kirjeldasite seda üldiselt hästi. Telia on olnud fragmenteeritud ja laiali hargnenud, nüüd tahame teritada fookuse siinsele piirkonnale. Usume, et siin on meil võimalik luua ettevõtte omanikele rohkem väärtus, aga ka meie kliendid ootavad praegustelt operaatoritelt rohkem. Meil on väga hea fikseeritud lairibaäri ja nõudlus interneti järele kindlasti ei lõpe. Nutitelefonide kasutus suureneb tormiliselt, ühiskond võrgustub üha rohkem. Kõik, mis puutub võrku, kasvab. Nii et nõudlus on olemas. Küsimus on, kuidas me selle rahaks teeme ja heaks kasutajakogemuseks muudame.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare