Tööstustoodangu hinnad oktoobris tõusid

 (1)
Ericsson Eesti Tallinnas
Ericsson Eesti TallinnasFoto: Andres Putting

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi tõusis oktoobris kuuga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 3,7%, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas keskmisest enam hinnatõus elektroonikaseadmete, piimatoodete, puittoodete ning jookide tootmises, samuti hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,7% ja võrreldes 2016. aasta oktoobriga 4,4%. Eelmise kuuga võrreldes tõusis oktoobris keskmisest enam muude erinevate tööstustoodete, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete ning elektroonikaseadmete hind, samas langes elektrienergia, jookide ja ravimpreparaatide hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,5% ja võrreldes 2016. aasta oktoobriga 3,4%. Eelmise kuuga võrreldes tõusis oktoobris keskmisest enam põllumajandussaaduste, nahktoodete ja jalatsite ning keemiatoodete hind, samas langes elektrienergia, muude erinevate tööstustoodete ja elektroonikaseadmete hind.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare