Tootjahinnad on mullusega tõusnud ligi viis protsenti

 (4)

Ketšupi tootmine Salvestis
Ketšupi tootmine SalvestisFoto: Anni Õnneleid

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli augustis võrreldes juuliga 0,8% ja võrreldes eelmise aasta augustiga 4,7%, teatab statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas augustis eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, samuti hinnalangus kemikaalide ja joogitootmises. 2016. aasta augustiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus kütteõlide, elektroonikaseadmete ja piimatoodete tootmises ning elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli augustis võrreldes juuliga 1,2% ja võrreldes 2016. aasta augustiga 5,7%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis augustis keskmisest enam turbatoodete, elektrienergia ja elektroonikaseadmete hind, samas langes keemiatoodete, kummi- ja plasttoodete ning metalltoodete hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli augustis võrreldes juuliga 0,0% ja võrreldes 2016. aasta augustiga 3,9%.

Eelmise kuuga võrreldes langes augustis keskmisest enam põllumajandustoodete, mitmesuguste masinate ja seadmete ning metallide hind, samas tõusis elektrienergia, naftasaaduste, nahktoodete ja jalatsite hind.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare