Tumendatud klaasid, nelikvedu, võimas mootor - linnapea Taavi Aasal on ametiautole kõrged nõudmised

 (214)
Tumendatud klaasid, nelikvedu, võimas mootor - linnapea Taavi Aasal on ametiautole kõrged nõudmised
Foto: Taavi Sepp

Tallinna linnakantselei otsib riigihankega linnapea Taavi Aasale uut ametiautot. Praegu Mercedesega sõitva Aasa seatud tingimused uuele autole on aga niivõrd kõrged, et palju valikuid see pakkujatele ei jäta.

Nimelt otsib linnavalitsus linnapeale kolmeks aastaks diiselmootori ja vähemalt 150-kilovatise võimsusega nelikveolist sedaani. Sõiduk peab olema tuttuus, läbisõiduga kuni 50 kilomeetrit. Veel tuleb välja, et linnapea autol on vaja siiski naastrehve, kuigi Aas on varem ise kiitnud lamellrehve ja tituleerinud end lausa "paadunud lamellrehvi pooldajaks".

Hankes loetletakse üles isegi see, kui kõrge peab olema auto salong, muidugi soovitakse nahksisu ning isegi autouste käepidemete värv on kirjeldatud - need peavad olema sama värvi ehk mustad nagu autogi. Esiistmete vahel peab olema topsihoidja ja auto külgaknad peavad olema toonitud maksimaalse lubatud tumedusega.

Lisaks sätestab hange, et sõiduk peab olema hankijale üle antud hiljemalt 30. märtsil kell 10. Hanke eeldatavat maksumust välja toodud ei ole.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare