Tuuleparkide vastastel üks argument vähem: mis tapab enim linde?

 (29)
Pritsumeeste jooks
Pritsumeeste jooksFoto: Andres Putting

Tuuleparkide ja tuulikute vastaste üks argumente on alati olnud see, et rajatavad mehhanismid lausa neelavad linde. Siiski on kindlaks tehtud, et turbiinide põhjustatud surmajuhtumid on köömes võrreldes näiteks kasside poolt tehtud hävitustööga, kirjutab Bloomberg.

Hiljuti jäi Suurbritannias pooleli maailma suurima rannikul asuva tuulepargi laiendamine, kuna seal oleks pidanud enne läbi viima kolm aastat kestva linnuvaatluse. On hea, kui tuuleparkide rajajad arvetavad lindude rände ja ohustatud liikide kaitsega. Siiski ei saa tuulikuid lindude massilises tapmises süüdistada. Peasüüdlased on siin hoopis kõrgepingeliinid ja klaasist kõrghooned.

USA metsateenistuse andmetel on 10000 linnusurmast ligi 6000 põhjustatud kõrghoonete ja akende poolt. Ligi 1500 kõrgepingeliini tõttu, veidi üle tuhande aga meie suurte sõprade kasside poolt. Sõidukid on süüdi umbes 900, pestitsiidid 800 ja telefonipostid alla sajal juhul. Tuulikud jäävad neile kõigile alla.

Samas on linnusurmade arv turbiinide tõttu suurenemas. Nimelt teeb tuule kiirus aina uusi rekordeid, tuulikudki muutuvad suuremaks.

Siin on süüdlane nr. 3 Foto: Ago Tammik
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare