Esimese kvartali olulisima arenguna algas Ülemiste Citys ettevalmistus kuni 1000-kohalise konverentsi- ja sündmuskeskuse avamiseks, mis rajatakse 1899. aastal ehitatud tootmishoonesse, teatas ettevõte. 

Aasta alguses valmis linnakus uus 280 kohaga parkimismaja. Samuti jõudis lõpufaasi 13-korruselise ja ligi 10 000-ruutmeetrise üüritava pinnaga Eesti optiku ja astronoomi auks nimetatud Bernhard Schmidti maja ehitus aadressil Lõõtsa 5, kuhu valmivad lisaks kontoriruumidele ka suure nõudlusega bürookorterid. 

Esimeses kvartalis valmis ka Eesti leiutaja auks nimetatud Karl Papello büroohoone aadressil Valukoja 7.

Esimeses kvartalis alustati Eesti suurima büroohoone esimese etapi ehitust, mis saab juuni alguses nurgakivi. Eesti astrofüüsiku auks nimetatud Ernst Öpiku majas on 44 000 ruutmeetrit suletud brutopinda. Samuti jätkub linnakus 4800-ruutmeetrise üüritava pinnaga Valukoja 25 hoone renoveerimine.

Ülemiste Cityt läbiva trammitee ehituse projekteerimistööd on käimas ning riik ja Tallinna linn on vajaminevad investeeringuplaanid kinnitanud. 

Trammitee esimese pikenduse osa, mis ulatub Peterburi teelt Ülemiste rongijaamani, valmib selle aasta lõpuks ning pikendus lennujaamani läbi Ülemiste City on kavas valmis saada aastal 2017.

Ülemiste City on Tallinna lennujaama kõrval asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud ärilinnak. Ligi 36 hektaril on välja ehitatud 91 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, kus ligi 300 ettevõttes töötab täna juba 6000 inimest. 

Arendajate nõukogud on heaks kiitnud veel 65 000 ruutmeetritkontoripinna ehitamise. 2025. aastaks plaanitakse rajada kokku 300 000 ruutmeetrit büroopinda, 125 000 ruutmeetrit kortereid, spordikompleks, kultuurikeskus, pargid ja kohvikud. 

Ülemiste City linnaosa arendavad Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.