ÜLEVAADE | Kas minikorterid on tõesti nii popid ning kui palju nende eest üüriraha võiks küsida?

 (6)
ÜLEVAADE | Kas minikorterid on tõesti nii popid ning kui palju nende eest üüriraha võiks küsida?
Foto: Madis Veltman

Ärileht ja portaal Kinnisvara24.ee võtsid uurida, kas vastab tõele see, et Tallinnas on minikorterite buum ja neid oleks suures mahus juurde vaja? Milline on nende keskmine hind ostmisel ja välja üürimisel? Millises seisus on muus suuruses korterite turg? Aluseks on võetud augustikuus avaldatud kuulutused.

Kui vaadata erinevas suuruses korterite müügipakkumisi, siis kõige vähem on tõesti minikortereid, kusjuures üks lausa alla 10 ruutmeetri suurune. Kas siit joonistub välja, et neid oleks turule veel vaja?

Trend on osta minikortereid edasi üürimise eesmärgil. Üüripakkumisi vaadatees on näha, et pakkumisi oli Kinnisvara24.ee keskkonnas päris kena hulk. Võrdluses suuremate korteritega ei ole nii suuri kääre kui müügikuulutuste puhul. Keskmine ruutmeetri hind on pisikestel aga kõrgeim. Siit ka soov neid kokku osta ja välja üürida. Turul tundub ruumi olema.

Kõige enam pakutakse portaalis müüa 50-60 ruutmeetriseid kortereid. Neid leiab enim ka üüripakkumiste seas. Keskmine ruutmeetri üürihind on sellistel korteritel aga kõige väiksem.


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare