Uuenenud e-maksuamet peaks kasutajateni jõudma kahe aasta pärast

 (10)

Uuenenud e-maksuamet peaks kasutajateni jõudma kahe aasta pärast
Foto: Madis Veltman

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel toetada sel aastal algavat e-maksuameti ja e-tolli teenuste väljaarendamisest, mis peaks kaasajastatud e-teenused kasutajani tooma järk-järgult alates 2018. aastast.

Uuenduste eesmärk on luua kõigile maksumaksjatele - nii residentidele kui ka e-residentidele - mugav, kiire ja võimalikult kontaktivaba iseteeninduskeskkond maksude ja muude avalik-õiguslike nõuete haldamiseks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Maksumaksja saab edaspidi kogu olulise info finantsotsuste tegemiseks ühest kanalist. Olulisim uute teenuste mõju on väike- ja keskmise suurusega ettevõtete halduskoormuse vähenemine.

Uue keskkonna arendamisel minnakse üle täielikule reaalajas toimuvale elektroonilisele andmevahetusele e-maksuameti ja selle sisendiks olevate registrite nagu äriregistri ja rahvastikuregistri vahel.

E-maksuameti kõik uued teenused arendatakse välja koostöös kasutajatega.

Üheks teenuste arendamise eesmärgiks on 2018. aastaks saavutada e-maksuameti teenuste kättesaadavus ilma täiendava isikutuvastuseta kõigile EL liikmesriikide kodanikele.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare