Uuring: enamus inimesi kaotab daytradinguga raha


Vaid väga vähesed inimesed jäävad daytradinguga tegeledes kasumisse, enamus kaotajaid, ei tea enne börsile minekut, kui riskantne äri see on, leidis USA Senati uurimiskomitee.

Senati valitsusasjade uurimiskomitee raport põhines daytradingu praktika kaheksakuisel uurimisel.

"Daytrading on enamusele üksikisikutele selge risk, kuid mitte sellega tegelevaile firmadele. Nemad teevad raha igal juhul, ükskõik, kas nende kliendid midagi teenivad või mitte," ütles uurimise kaasautor senaator Susan Collins.

Daytradingu teenust pakkuvad maaklerfirmad võtavad sageli klientideks ebasobivaid inimesi ja kasutavad seadusvastaselt klientide arveid, et teistele klientidele laene anda ja hoida neid börsilt lahkumast, lisas alamkomitee esimees senaator Carl Lewin.

Ühe tunnistaja Alyce Wenzeli sõnul ei teadnud ta, et enne kui tema poja Scott Webbi kaasmaakler Mark Barton ta 1999. aasta juulis Atlantas maha lasi, oli Webb ühelt investorilt 30.000 dollarit laenanud. Barton tappis kahes daytrading-firmas üheksa inimest ja seejärel iseenda.

Senati komitee ei taha daytradingut keelata, vaid seda aruandekohustuslikumaks muuta ning avalikkusele selle riske selgitada, öeldi raportis.

AP - Baltic News Service

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare