Uuring: sportautode omanike kätte ei maksa oma raha fondides usaldada

 (8)
Lamborghini.
Lamborghini.Foto: Scanpix, REUTERS

Ärge usaldage oma raha fondijuhile, kes sõidab uue Maseratiga, pigem panustage Honda Odyssey soetanule. Just seda võib järeldada kolme rahandusprofessori värskest uuringust, vahendab USA populaarne investorite kanal CNBC.

Uuring tuvastas, et võimsate sportautode omanikest riskifondide juhid võtavad investeerimisel suuremaid riske. „Nende autode omanike võetud investeerimisriskid ei tasu end aga ära ega tähenda kõrgemat tootlust,“ märgivad uuringu autorid Yan Lu, Sugata Ray ning Melvyn Teo.

Lu, Ray ja Tao kinnisiidee ei ole huvi erinevate fondijuhtide autopargi vastu, nende eesmärk oli uurida, kuidas investeerimisotsuste langetajate emotsionaalne fassaad mõjutab nende tegevuse tulemust.

Nende väide oli, et võimsate ja kallite sportautode soetamine pigem toetab moejanu ning annab tunnistust sensatsiooniihalusest. Autorid tahtsid tõestada, et selline sensatsiooniihalus toob kaasa volatiilsema (kõikuvama) fondi tootluse.

Uurijad leidsid ka, et sportautode juhid rikuvad sagedamini reegleid ning neil on keskmisest fondijuhist rohkem seaduserikkumisi.

„Autod, millega inimesed sõidavad annavad lihtsalt veel ühe indikaatori selle kohta, milliseid nad inimestena on,“ tõdes Ray CNBC-le.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare