VAATA, kui palju sinu koduomavalitsus eelmisel aastal raha kulutas

 (4)
Millise omavalitsuse kulud vähenesid oluliselt?
Millise omavalitsuse kulud vähenesid oluliselt?Foto: Sven Arbet

Riigi rahaasjade portaal riigipilv.ee avaldas omavalitsuste 2013. aasta tulemused. Kokku kulutasid vallad ja linnad üle 1,6 miljardi euro, mis tõusis võrreldes 2012. aastaga 5,61%. Pealinn Tallinn kulutas 47,1 miljonit enam kui aasta varem.

Kui võrrelda 2012. ja 2013. aastat, siis peamiselt kasvasid kulud kahes valdkonnas - haridus ning kulutuur, religioon ja vaba aeg.

Hariduse kulud tõusid 25,5 miljoni euro võrra, millest umbes 8,7 miljonit läks gümnaasiumitesse ja 7,6 lasteaedadesse.

Kultuuri, religiooni ja vaba aja alla kuulub ka sporditegevus, millele Tallinn panustas 14,1 miljonit enam kui aastal 2012. Valdkond kokku sai lisaks 22,4 miljonit.

Tartu linn kulutas hoolega saadud euroraha, mille tõttu olid nende kulutused lausa 28,6% suuremad kui 2012. aastal.

Euroraha tõttu on aastaga kulusid kõige enam kasvatanud ka Tootsi, Muhu ja Väätsa vallad.

Tabelis on omavalitsused järjestatud 2013. aasta kulude järgi. Summad on miljonites, seega on näiteks Tallinna kulusumma 523 955 000 eurot.

Kui soovid leida sind huvitava omavalitsuse, siis vajuta ctrl ja F ja otsi:

Loe veel

Omavalitsus20122013muutus %
Tallinna linn476 807523 9559,89
Tartu linn117 607151 26728,62
Narva linn56 23365 09415,76
Pärnu linn42 91546 5548,48
Kohtla-järve linn35 60440 40313,48
Viimsi vald21 36227 02526,51
Harku vald14 58822 84256,58
Rae vald16 00420 50928,15
Viljandi linn19 80220 1451,73
Võru linn13 74519 08038,81
Valga linn13 34116 63324,67
Kuressaare linn14 27415 88411,28
Rakvere linn18 89415 679-17,01
Maardu linn16 72815 306-8,50
Sillamäe linn13 90815 0798,42
Keila linn10 70412 91920,70
Türi vald10 25412 56422,52
Põlva vald12 24812 5052,10
Kose vald10 45911 52610,20
Saku vald11 84511 494-2,96
Haapsalu linn13 85211 120-19,72
Saue vald11 79010 825-8,18
Rapla vald9 67310 78811,53
Viljandi vald9 7419 595-1,50
Jõelähtme vald7 5229 50626,37
Saue linn11 1349 443-15,19
Paide linn9 3839 001-4,07
Tapa vald9 2388 535-7,61
Keila vald4 8328 28771,50
Jõgeva linn5 7198 11541,88
Kuusalu vald7 1518 03912,41
Tartu vald7 6427 536-1,39
Põltsamaa linn5 5207 39533,97
Hiiu vald5 9707 38223,64
Kohila vald7 8526 943-11,57
Mäetaguse vald8 3366 849-17,84
Elva linn6 3806 7806,27
Märjamaa vald6 4716 7334,05
Suure-jaani vald6 7926 228-8,30
Ülenurme vald7 0326 180-12,12
Kiviõli linn6 3716 155-3,38
Audru vald5 6546 0366,76
Kadrina vald7 4135 964-19,55
Vinni vald6 8505 835-14,81
Narva-jõesuu linn2 9385 62991,64
Anija vald7 6395 455-28,59
Kaarma vald3 4975 38353,95
Võru vald5 6955 325-6,51
Jõgeva vald4 7035 27412,13
Kiili vald5 7385 241-8,67
Väike-maarja vald5 7475 238-8,84
Räpina vald5 7885 231-9,63
Paldiski linn5 8085 130-11,67
Kehtna vald6 3364 898-22,69
Raasiku vald4 8344 799-0,73
Vändra alevvald3 9474 69719,00
Lääne-nigula vald5 1444 689-8,85
Paikuse vald3 7084 61324,41
Loksa linn2 8004 45259,02
Lüganuse vald5 6104 339-22,66
Toila vald3 5394 18618,27
Otepää vald4 2774 168-2,53
Tamsalu vald5 3494 159-22,24
Nõo vald3 2364 06325,55
Tarvastu vald3 0554 02031,58
Karksi vald3 2863 99521,55
Tõrva linn3 2303 92021,37
Muhu vald1 7563 843118,84
Saarde vald5 8173 725-35,96
Vaivara vald3 5253 7165,42
Sõmeru vald3 3353 5747,14
Sindi linn3 5963 526-1,97
Luunja vald3 3833 377-0,18
Kernu vald2 9963 37312,60
Antsla vald3 2313 3553,85
Palamuse vald2 4473 35437,07
Põltsamaa vald3 9573 277-17,17
Sauga vald3 3243 249-2,23
Halinga vald3 0963 2404,64
Kunda linn3 9873 229-19,01
Rõuge vald2 5393 11322,64
Ridala vald3 3323 100-6,98
Illuka vald2 8113 0919,93
Nissi vald3 3003 031-8,15
Häädemeeste vald3 0522 984-2,25
Tähtvere vald1 9702 93048,73
Käina vald2 1612 73526,58
Väätsa vald1 3982 71093,83
Koeru vald3 4402 641-23,22
Helme vald1 8982 60637,32
Orissaare vald2 0072 57828,43
Abja vald2 8122 527-10,12
Kanepi vald2 9022 511-13,49
Vändra vald2 4612 4941,36
Kambja vald2 4312 4902,42
Haljala vald2 3672 4875,06
Albu vald1 8022 45135,97
Lihula vald2 4642 448-0,68
Vasalemma vald2 1832 3638,24
Rakke vald3 1712 324-26,72
Vara vald2 7122 318-14,55
Rõngu vald2 1792 2925,18
Koigi vald1 4192 28360,91
Tori vald2 0582 2449,03
Padise vald2 7302 227-18,41
Sõmerpalu vald2 2232 2270,16
Tabivere vald2 0422 1937,40
Vastseliina vald2 0942 1824,19
Puhja vald1 8752 17015,68
Tahkuranna vald2 0182 1617,11
Ambla vald2 3212 119-8,68
Sangaste vald1 5922 10031,87
Leisi vald2 3082 098-9,11
Lasva vald1 8772 0418,69
Kohtla-nõmme vald1 6082 00924,93
Mustvee linn1 7551 95711,52
Rakvere vald1 7931 9498,71
Kärla vald1 6731 94716,43
Järva-jaani vald2 0721 924-7,18
Haaslava vald1 6071 89217,71
Kaiu vald1 6471 87914,08
Emmaste vald1 2831 85144,23
Vihula vald1 7311 8456,57
Värska vald1 8961 839-3,00
Viru-nigula vald2 8751 825-36,53
Tõstamaa vald2 2001 757-20,13
Haanja vald1 3561 75429,39
Pühalepa vald1 6551 7535,91
Alatskivi vald1 7621 749-0,76
Torma vald1 8871 717-9,00
Hanila vald1 5041 69712,79
Juuru vald1 5811 6927,02
Kihnu vald1 0171 65062,35
Järvakandi vald1 9681 627-17,32
Mooste vald1 7111 627-4,89
Iisaku vald1 3931 62716,79
Vigala vald1 5441 6084,19
Aseri vald1 6421 590-3,17
Varstu vald1 6991 540-9,40
Laekvere vald2 4851 514-39,06
Valgjärve vald1 5571 507-3,24
Puurmani vald1 4421 4983,86
Mäksa vald1 5801 497-5,25
Kolga-jaani vald1 5161 488-1,83
Laheda vald1 1901 46122,80
Tõlliste vald1 5091 459-3,30
Rannu vald1 5131 441-4,79
Tootsi vald5951 440141,92
Are vald1 1641 43323,12
Puka vald1 5421 433-7,05
Avinurme vald1 4051 4170,85
Raikküla vald1 3101 4016,95
Veriora vald1 7581 390-20,92
Halliste vald1 5871 377-13,20
Salme vald1 5011 375-8,40
Võnnu vald1 5761 350-14,30
Kohtla vald1 5491 333-13,94
Võhma linn1 3031 3251,73
Pihtla vald1 1851 32111,44
Saare vald1 2131 3148,37
Paide vald1 9311 307-32,29
Valjala vald1 0601 23916,88
Pajusi vald1 2641 233-2,39
Imavere vald9431 21829,13
Surju vald1 2221 181-3,38
Konguta vald1 2301 178-4,17
Roosna-alliku vald1 1661 1730,62
Pala vald1 0811 1435,78
Meremäe vald9791 13515,87
Urvaste vald1 7941 131-36,92
Rägavere vald1 2571 126-10,39
Vastse-kuuste vald1 0591 1124,97
Koonga vald1 0931 1020,84
Kullamaa vald1 1871 102-7,12
Kihelkonna vald1 0631 0963,08
Noarootsi vald1 0801 0961,49
Ahja vald1 0531 0933,87
Vormsi vald1 0991 066-3,04
Sonda vald1 1171 057-5,39
Kõlleste vald1 3451 054-21,62
Kallaste linn1 1811 052-10,91
Karula vald1 0541 045-0,91
Kõo vald1 1051 037-6,21
Hummuli vald8761 02617,07
Mikitamäe vald9481 0126,72
Kõpu vald1 1341 009-11,07
Varbla vald1 0771 001-7,07
Palupera vald9179766,40
Mõniste vald1 869960-48,65
Taheva vald991953-3,81
Mõisaküla linn1 152952-17,40
Misso vald1 659928-44,08
Orava vald8578954,44
Pöide vald1 011869-14,06
Martna vald854853-0,14
Lümanda vald1 050829-21,03
Laeva vald74182211,01
Kasepää vald825811-1,77
Lohusuu vald855795-6,97
Laimjala vald65675815,61
Põdrala vald831719-13,46
Aegviidu vald963704-26,87
Käru vald726666-8,23
Mustjala vald849653-23,15
Kareda vald663650-1,96
Meeksi vald5826186,08
Peipsiääre vald5385726,48
Tudulinna vald4804942,92
Nõva vald4134375,82
Õru vald3923950,93
Alajõe vald3403698,33
Torgu vald24136451,27
Ruhnu vald22525714,27
Piirissaare vald7610639,75

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare