VAATA UUESTI: Toiduliidu tervise- ja maksukonverents „Kuidas Eesti vormi saada?“

 (4)

Toiduliidu tervise- ja maksukonverentsil käsitlesid mitmed oma ala asjatundjad Euroopast ja Eestist, kas ja kuidas poliitika saab mõjutada inimeste tervisekäitumist. Kohal olid esindajad Taanist, Belgiast ja Soomest, kes andsid ülevaate toidumaksude mõjust tarbijatele, tööstustele ja riigile.

„Veel loetud kuud tagasi polnud mul aimugi, et meil on põhjust korraldada tänavu selline konverents, sest eelmise valitsuse selge seisukoht oli toidumaksude osas eitav,“ ütles toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. „Ometigi peame toidumaksudest rääkima, sest praegusel valitsusel on kavas kiirkorras kehtestada maks teatud magustatud jookidele. Kuivõrd valitsus pole veel otsustanud, siis on tänase konverentsi lähteidee toetada toidumaksude teemal laiema avaliku arutelu teket.“

Konverentsil arutlesid Euroopa toiduliidu peadirektori asetäitja Dirk Jacobs, Taani õlletootjate liidu esindaja Niels Hald, Soome karastusjoogitootjate esindaja Elina Ussa, Euroopa karastusjoogitootjate ühenduse UNESDA esindaja Sigrid Ligne, Tallinna Ülikoolidotsent Kaarel Zilmer ning mitmed kohalikud toidutootjad.

Kõne alla tulid ka teiste riikide kogemused toidu märgistamise, liikumisharrastuste propageerimise ja teiste ülekaalulist ohjavate tegevustega, mis on hetkel Eestis kaalumisel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare