Väikelinnadel on vahe: edumeelsemates maksab korteri ruutmeeter 500 eurot, mahajäänutes 100 eurot

 (94)
Väikelinnadel on vahe: edumeelsemates maksab korteri ruutmeeter 500 eurot, mahajäänutes 100 eurot
Foto: Tiit Blaat

Edumeelsemate väiksemate linnade korterite hinnad on teistel eest ära libisenud- kallimad tsoonid on Rakvere, Haapsalu, Viljandi, Kuressaare ja Rapla. Autsaiderid on jätkuvalt Valga ja Kohtla-Järve, kirjutab Pindi KInnisvara tegevjuht Elari Udam.

Pindi tehingustatistika näitab ilmekalt seda trendi juba kuu kalleimate tehingute järgi. Näiteks Kohtla-Järve kalleim kinnisvaraobjekt müüdi oktoobris 16 700 euro eest, isegi Jõhvis küündis kalleim tehing kõigest 24 000 euroni. Rakveres ja Viljandis müüdi kallimad objektid maha aga 60 000 euro eest.

Udam ütles, et kohalike omavalitsuste aktiivsus kajastub ka piirkondade ettevõtluse arengus, mis omakorda mõjutab otseselt kinnisvaraturgu. „Linnades nagu Rakvere, Haapsalu, Viljandi, Kuressaare ja Rapla on seda mõju selgemini märgata - nendes linnades on korterite hinnad stabiilselt üle 500 euro ruutmeetri kohta. Paraku pendeldavad tühjaks valguvad linnad nagu Kohtla-Järve ja Valga kõigest saja eurose ruutmeetri hinnataseme juures, mis näitab selgelt, et linnadel on suuremaid probleeme," lisas Udam.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare