Vakra: ma ei kujuta ette, kuidas saab tööinimene 500 euroga üüri makstud ja toidu lauale

 (533)
Rainer Vakra
Rainer VakraFoto: Madis Veltman

Ärileht kirjutas eile Tallinna statistikaraamatu põhjal, et miinimumpalga saajate arv pealinnas aina kasvab. Abilinnapea Tõnis Möldri sõnul tulenevat see alampalga tempokast kasvust, mitte Tallinna elanike arvu suurenemisest. Kui Mölder rõhub sellele, et alampalga kasv on hea näitaja, siis riigikogu liige Rainer Vakra (SDE) arvates aga sellises statistikas midagi rõõmustavat ei ole.

"Ma ei saa nõustuda seisukohaga, et muretsemiseks pole põhjust. On ikka küll. Selles, et viiendik Tallinna töötavatest inimestest saab miinimumpalka, mind sugugi rõõmsaks ei tee. Siin on kaks varianti - kas tõepoolest need nelikümmend ja rohkem tuhat inimest on alamakstud või on tegemist laiaulatusliku maksude optimeerimisega tööandjate poolt. Kumbki variant pole minu arvates vastuvõetav," pahandab Vakra.

"Kuidas töötav inimene 500 euroga kuus ära elab nõnda, et üür makstud ja endal toit laual, rääkimata pere ülalpidamisest, seda mina isiklikult ette ei kujuta. Äkki abilinnapea Mölder oskab öelda, kuidas 500 euroga kuus ära elada?"

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare