Välismeedia: dokumendid näitavad, et kriisis vaevlev Venezuela annetas Trumpile pool miljonit dollarit

 (14)

Nicolas Maduro
Nicolas MaduroFoto: Ronaldo Schemidt, AFP / Scanpix

USA valitsus avaldas dokumendid selle kohta, millised firmad annetasid raha president Donald Trumpi ametisse nimetamise tseremooniaga kaasnevate pidustuste pidamiseks. Trump kogus USA firmadelt rekordilised 107 miljonit dollarit. Ühe nimena hakkas aga silma Venezuela riikliku naftafirma 500 000 dollari suurune annetus - seda ajal kui Venezuela juba viimased kolm aastat sügaval majanduskriisis vaevleb ning tänavarahutused seetõttu aina paisuvad.

Trumpi pidustusteks läinud annetussumma tuli firmalt Citgo Petroleum, mis on Venezuela riikliku naftakompanii PDVSA (Petróleos de Venezuela, S.A.) tütarfirma USA-s. Poole miljoni dollari suuruse summa näol oli tegemist ühe suurima summaga firmadelt tulnud annetustest, kirjutab CNBC.

Citgo tegi annetuse detsembris, kui eriti rängalt olid Venezuelas üles kerkinud probleemid ravimite ja toidu kättesaadavusega ning kui riik juba pikemat aega sügavas majanduskriisis on vaevelnud. Tänaseks on pikaajalistest probleemidest tekkinud Venezuela rahvarahutused muutunud riigi igapäevaosaks. Eile taaskord ägenenud protestidel hukkus kolm inimest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare