Vene raha rihib Baltimaid: firma tahab tuua Läänemerele väikesed LNG-terminalid

 (25)

LNG
LNGFoto: Scanpix, AP

Vene kapital tungib Balti riikide veeldatud maagaasi (LNG) sektorisse. Eesti Gaasile LNG-d tarniva Kriogazi kõrval tuleb turule uus mängija- suhteliselt väike erakapitalile kuuluv energeetikafirma LNG-Gorskaja, mis plaanib täita Läänemere väikeste LNG terminalidega, mis varustaks LNG-ga laevu, kirjutab Leedu majandusleht Verslo Zinos.

Ettevõte sooviks, et punkerdamislaevadel oleks juurdepääs Läänemere igasse punkti ning seejuures ei jääks punkerdamise keskus kuskilt enam kui 320 kilomeetri kaugusele, rääkis lehele LNG-Gorskaja juht Kirill Liats.

Tema sõnul ei oleks rannikule planeeritud terminalid jäigalt ettevõtte tehase tarnetega seotud, mis tähendab, et kogu väikestes terminalides pakutav gaas ei hakka tulema Peterburist.

Liats kinnitas, et ettevõte on juba sõlminud suuremahulised LNG lepingud ning esimene liin peaks töötama hakkama juba selle aasta teises pooles.
„Osa LNGst ostame turult või sõlmime teiste pakkujatega pikaajalised lepingud. Seega saavad LNG allikad olema erinevad,“ rääkis ta.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare