Vene riik on ostmas osalust Krediidipanga emafirmas

 (1)
Vene riik on ostmas osalust Krediidipanga emafirmas
Foto: Andres Putting

Riigi omanduses olev Venemaa Kommertspank valmistub ostma praegu veel Moskva linnale kuuluvat osalust Eesti turul tegutseva Krediidipanga emafirmas Moskva Pank. Praegu kuulub Moskva linnale 46 protsenti Moskva Panga aktsiatest.

Venemaa Kommertspanga VTB peetavatest läbirääkimistest teatas Venemaa rahandusminister Aleksei Kudrin, kirjutab Gazeta.ru. Tegemist on esimese ametliku kinnitusega ühe Venemaa suurima pangatehingu kohta.

"46 protsendi Moskva Panga aktsiate müüki VTB-le praegu arutatakse," ütles Kudrin, kuid tema kinnitusel sõltub kõik tingimstustest.

Moskva Panga president vastas ajalehe küsimustele, kas ka temale on tehtud ettepanek müüa oma aktsiad, et "ettepanekuid on igasuguseid: pakutakse abielu, lehma osta."

VTB on Venemaal varade mahult Sberpanga järel teisel kohal, Moskva Pank kuulub Venemaa viie suurima panga hulka. Praegu on Moskva linna omanduses 46,48% aktsiatest otseselt ja 17,32% kontrollitakse läbi tütarettevõtete OAO Pealinna Kindlustusgrupp. Panga presidendile Andrei Borodinile kuulub koos Lev Alalujeviga 20,32% ning väikeaktsionäridele Goldman Sachs ja Credit Suisse kokku 6,65%.

Moskva Pank omandas Eesti Krediidipanga aktsiate kontrollpaki 2005. aastal. Toona lubas Moskva Pank, et Eesti Krediidipanga tegevusse ei sekku.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare