Võlgadesse sattunud endine piimatootja hädas: kui esmaspäevaks raha kokku ei saa, kaotab ta kodu

 (30)
põllumajandus
põllumajandusFoto: Ago Tammik

Võlgadesse sattunud endise piimatootja Viivi Kösteri tütar palub heade inimeste abi, et oma eakate vanemate kodutalu oksjonilt päästa, kirjutab Saarte Hääl.

Igal aastal on Viivi lapsed ja lapselapsed jõulude ajal kokku saanud Kösterite kodus Saikla lähedal Väike-Rahula külas. Tänavuste pühade aegu ei pruugi selleks aga enam võimalust olla. Et nägemise kaotanud ja vaevu liikuda jaksavale 75-aastasele naisele tema kodumaja alles jääks, peab ta juba esmaspäevaks kokku saama 13 500 eurot.

“Meil, lastel, pole sellist summat kuskilt võtta – kõigil on oma kodulaenud ja muud kohustused panga ees,” tõdeb Viivi tütar, viie lapse ema Aive Köster.

Viivi hakkas nägemist kaotama kümmekond aastat tagasi. Praeguseks on ta pime ning operatsioonide ja haigete jalgade tõttu peaaegu liikumisvõimetu. “Valgust näen, aga muud mitte,” ütleb ta.

Lootust, et tulevaks kolmapäevaks määratud oksjon huviliste puudusel tühistatakse, Viivi ega tema tütar Aive ei hellita. Eile lõunaks oli end enampakkumisele registreerinud kolm osalejat. Küll aga jääks oksjon ära siis, kui Viivi ja ta lapsed 13 500 eurot ehk maa hüpoteegivõla suuruse summa kokku saaksid.

Viivi on võlgu Nordea pangale, Saaremaa hoiu-laenuühistule ning riigimaksuvõlgnevuste tõttu maksu- ja tolliametile – aastatega tekkinud võlg ulatub praegu 67 000 euroni.

Eaka naise pangakonto on võlgade tõttu arestitud. Iga kuu saab maksu- ja tolliamet pool tema pensionist endale. Muud sissetulekut naisel ei ole, loomapidamise lõpetas ta viletsa tervise tõttu kaks aastat tagasi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare