Wendre tegevjuht: Eesti konkurentsivõime on küsimärgi all

 (82)
Vahur Roosaar (vasakul) ja Peter Hunt.
Vahur Roosaar (vasakul) ja Peter Hunt.Foto: Ann-Marii Nergi

Eesti tekstiiliettevõtte Wendre tegevjuht Vahur Roosaar ütles kommentaaris tööandjate täna avaldatud majandusspidomeetrile, et välistööjõu probleem on ülisuur. Uute projektide osas on Eesti konkurentsivõime küsimärgi all.

Vahur Roosaare sõnul on neil jätkuv tööjõuvajadus ning hetkel vajavad nad tootmisesse juurde kuni paarkümmend töötajat.

„Oleme välistööjõudu kasutanud lühiajaliste töömahtude kasvu korral läbi rendifirmade, aga tänaseks sellest loobunud. Eestis kehtiv seadusandlus ei toeta vabade töökohtade täitmist välistööjõuga kuidagi. Probleemideks on nii sätestatud palganõuded kui tohutu asjaajamine ja "paberimajandus", mis kaasneb välistöötaja värbamisega ning seda ennekõike kolmandatest riikidest. Ametliku asjaajamise keerukus on avanud võimalused erinevatele tööjõu rentimisega tegelevatele firmadele, mis aga muudavad tööjõudu vajavate ettevõtete kulud väga kõrgeks, samas jääb aga riigil tihti maksutulu saamata," selgitas ta.

Roosaare lisab, et kuna AS Wendre on aastate jooksul ettevõtte tegevusse Eestis investeerinud väga palju, siis nad väga kiireid muudatusi teha ei saa ega plaani, vaid pigem jätkavad nad investeeringutega efektiivsematesse tootmisliinidesse ja protsessidesse.

„Küll aga on Eesti konkurentsivõime küsimärgi all uute projektide osas, seda nii seadustest tuleneva üleüldise kiire kulubaasi tõusu kui ka tööjõu saadavuse tõttu."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare