Rae vallas avatav uus IKEA kauplus pakub täielikku IKEA-kogemust, alates inspiratsioonist kodu sisustamisel kuni perega päeva sisustamiseni. Kaupluses saab süüa nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusööki, lastele on mängualad ning kiireteks snäkipausideks avatud ka bistroo.

IKEA Eesti toiduüksuse juhi Piret Rajasalu sõnul on IKEA Rootsi restoran hea koht, kus enne suuremaid sisustusotsuseid maha istuda ning soovid rahulikult läbi mõelda. Lisaks pakub restoran võimaluse nautida Rootsi toite taskukohaste hindadega.

„IKEA Rootsi restoran aitab inimestel kiires elutempos aeg maha võtta – seda nii kaupluses sisseoste tehes kui ka igapäevaelus üldiselt. Siin on hea mõtiskleda, lõõgastuda ning pere ja sõpradega aega veeta. Restorani kõrval on IKEA uues kaupluses ka Rootsi toiduturg ning kiiremateks vahepaladeks mõeldud bistroo,“ kirjeldas Rajasalu.

Ta lisas, et restoranis on eraldi ala ka lastega peredele, kus on mänguväljak ja võimalus soojendada beebitoite.

Tükike Rootsi maitseid

IKEAs pakutav toit esindab ettevõtte Rootsi juuri. Seda on tunda nii restoranis, toiduturul kui ka bistroos pakutavas valikus – näiteks on menüüs traditsioonilised Rootsi toidud, joogid ja teised road nagu lihapallid, vegepallid, lõheroad, hot dog’id, taimsed hot dog’id ning kaneelisaiakesed.

„Osad IKEA toidud on tugevalt brändiga seotud, näiteks lihapallid ja kaneelisaiad. Rootsi restoranis serveeritakse lihapalle traditsiooniliselt kartulipudru, kreemja kastme ja pohlamoosiga. Kaneelisaiake on Rootsi juurtega hõrgutis, mille kohta öeldakse, et see soojendab ka kõige külmema südame,“ selgitas Rajasalu.

Rootsis on kaneelisaiad fika ehk kohvipausi lahutamatu osa. Fika ajal võetakse aeg maha, nauditakse kohvi, saiakesi ja küpsiseid ning vesteldakse sõprade või kolleegidega.

Jätkusuutlikud toidud

Jätkusuutlikkus mängib IKEA toidu- ja tootevalikus väga olulist rolli. Seetõttu leiab Rootsi restoranist, bistroost ja toiduturult oma lemmiktoitudele taskukohase hinnaga taimsed alternatiivid.

Maailma statistika näitab, et toit ja selle tootmine põhjustab pea kolmandiku kogu maailmas eralduvast kasvuhoonegaasist, kusjuures ainuüksi kariloomad annavad sellest 14%. IKEA annab enda panuse üleilmse toiduprobleemi leevendamiseks, pakkudes maitsvat, tervislikku ja jätkusuutlikku toitu ning järgides jätkusuutlikkuse põhimõtet iga päev ka Rootsi restoranis.

„IKEA toiduüksus panustab oluliselt jätkusuutlikkuse edendamisse. IKEA Food kasutab sertifitseeritud toorainet, näiteks on meie valikus ASC sertifikaadiga lõhe ning MSC sertifikaadiga krevetid, Rainforest Alliance’i märgiga kohv, šokolaad ning kakao, erinevad ökomärgisega tooted. Kogu loomne tooraine pärineb farmidest, kus loomade heaolule pööratakse suurt tähelepanu. Meie valikus on palju taimseid ning vegantooteid, näiteks vegepallid ja taimsed hot dog’id. Uuringud näitavad, et mida taskukohasemad on tervislikud ja keskkonnasõbralikud toidud, seda rohkem neid eelistatakse,“ sõnas Rajasalu.

Saadaval ka tervislikum variant

Neile, kes soovivad traditsiooniliste Rootsi lihapallide asemel tervislikumat alternatiivi, pakutakse restoranis vegepalle, mis maitsevad nagu liha, kuid on tegelikult täielikult lihavabad. Nende ökoloogiline jalajälg moodustab vaid neli protsenti IKEA traditsiooniliste lihapallide jalajäljest. Kõiki vege- ja lihapalle saab kaasa osta ka Rootsi toiduturult.

IKEA Tallinna kauplus avatakse 2022. aasta suve lõpus. Ühe katuse alla on koondatud kõik, mida kodu sisustamiseks vaja, alates köökidest ja magamistubadest kuni toidukaupadeni välja. Kuni poe avamiseni on Eesti elanikel võimalik oste teha veebipoest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid