„Tänase seisuga ei ole maailmas veel ühtegi kaugjuhitavat autot tänavatel kliente teenindamas,“ rõhutas ELMO Rendi tegevjuht ja asutaja Enn Laansoo Jr. „Me oleme oma välja arendatud kaugjuhitava tehnoloogiaga maailmas kindlasti pioneerid. See on suurt huvi ja tähelepanu pälvinud juba Prantsusmaal ja Saksamaal, kus käisime suve alguses tehnoloogiat tutvustamas ja mis andis tõuke alustada tehnoloogia sertifitseerimist ka nendes riikides. Kaugjuhitava tehnoloogia eelis teiste autojagamise äridega võrreldes on eriti mõjus just suurlinnades, kus on alati parkimise ja heitgaasidega probleeme. Oleme optimistlikud, et suudame jõuda esimese teenusepakkujana tehnoloogia litsentsi ja kaugjuhtimise teenuse müügi tulemusel Prantsusmaa ja Saksamaa turule.“

ELMO Rent kavandab Eestis alustada tänavatestidega augustikuu jooksul, et tuua esimesed 20 kaugjuhitavat elektriautot teenusesse juba selle aasta jooksul. „Tänavatestide raames saame esimeste autodega alustada juba ka lühirendi teenuse osutamist. Kuni 2022. aasta lõpuni sõidab tellitud sihtkohta kaasa ka turvajuht eesmärgiga tagada turvalisus, koguda tänaval sõitmise kogemust ning aidata kaugjuhtimise omapära ja tehnoloogiat lõpuni arendada,“ lisas Laansoo Jr.

„Käivitasime eelmise aasta sügisel Eestis esimesena teenuse, millega klient saab tasuta auto tellida endale sobivasse kohta. See on oluliselt mugavam, kui vaba autot tänavalt otsida, ning loob ELMO Rendile olulise konkurentsieelise võrreldes teiste autode jagamisteenust pakkuvate ettevõtetega. Kaugjuhitava tehnoloogia teenusesse rakendamine muudab auto kliendini toimetamise kiiremaks ja kuluefektiivsemaks,“ ütles Laansoo.

Transpordiameti platsitesti läbis kaugjuhitava tehnoloogiaga varustatud Nissan Leaf'i esimese generatsiooni elektriauto. Paralleelselt on testiks ette valmistatud ka järgmise generatsiooni elektriline Leaf ja alustatud Renault Zoe’ ettevalmistamisega, millest esimesed viis ka peatselt teenusesse jõuavad.

ELMO Rent AS on Eesti ettevõte, kelle peamiseks tegevusalaks on keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine ja sellega seotud keskkonnasõbralike ning innovatiivsete tehnoloogiate, nagu sõidukipargi IT-opereerimissüsteemi, autokontrolleri ja kaugjuhitava sõiduki, väljatöötamine, turule toomine ja skaleerimine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid