“Eesti maasturiturg on jätkuvas kasvus, täna on sobiv aeg oma tootevalikut laiendada ja uude segmenti siseneda,” lausus Kommest Autokeskused OÜ juhatuse liige Meelis Telliskivi.

SsangYong sõidukite esindaja Baltikumis Nellemann Baltic UAB tegevdirektor Anders Kamp Jenseni sõnul langes valik Kommesti kasuks just ettevõtte pikaaegsete kogemuste ja suurima müügi- ja teenindusvõrgu tõttu.

“SsangYong senise esindajaga Eestis, AS-iga Pleione lõppes leping, ka olemasolevate klientide teenindus läheb Kommest Autokeskuste kätte,” ütles Jensen.

Chevrolet`d müüva AS-i Pleione omandas hiljuti võidusõitja Markko Märtin, kes muutis ettevõtte ärinimeks AS Autospirit.

SsangYongi mudelitest on Eestis enimmüüdud maastur Rexton II. Lisaks on tootevalikus maastur Kyron ja mahtuniversaal Rodius. Sel aastal tõi SsangYong turule ka oma kõige väikseima maasturi Actyoni.

1954. aastal asutatud kontsern teeb rahvusvahelisel autoturul kõige tihedamat koostööd Mercedes-Benziga – nii sõidukite mootorid kui käigukastid on valminud koos MB kontserniga.

SsangYong müüs eelmisel aastal Euroopas 41 150 autot, kontserni peamised eksportturud Lääne-Euroopas on Hispaania, Portugal, Itaalia ja Prantsusmaa.

SsangYongi müük ja teenindus hakkab toimuma Tallinnas Sõpruse puiesteel ja Tartu maanteel ning Tartus Ringtee tänavas asuvates keskustes. Lisaks müüb ja teenindab SsangYongi ka teine Peugeot` edasimüüja, AS Ühinenud Autokeskused Pärnu, Rakvere ja Paide esindustes.