Ostu rahastab Starmani enamusomanik East Capital Explorer koos SEB ja Swedbankiga.

Starman omandab Cgates’is 100-protsendilise osaluse. Osaluse müüjateks on SEB Venture Capital, SEB-ga seotud pensionifondid ja USA päritolu investeerimisettevõte Advanced Broadband.

Tehingu käigus investeerib East Capital Starmanisse täiendavalt ligi 23 miljonit eurot ja East Capitali osalus Starmanis suureneb 62 protsendini.

Cgates jätkab iseseisva firmana oma tänase kaubamärgi all. Uus omanik ei näe vajadust järskudeks muutusteks ettevõtte juhtimises või tegevuses, teatas Starman.

Starmani juhatuse esimehe Toomas Tiiveli sõnul on tegu esimese sammuga Starmani strateegias laiendada oma tegevust lisaks Eestile ka teistesse Balti riikidesse. Tiivel näeb Starmani ja Cgates’i tegevuste ühtlustamises olulist sünergiat, alates tootearendusest kuni programmide sisseostuni. “Nii Starman kui Cgates on hästi toimivad firmad, mis on vabaturu tingimustes suutnud edukalt konkureerida endiste riiklike monopolidega. Usun, et antud tehing mõjub positiivselt Leedu telekomiturule tervikuna, sest meie kindel eesmärk on jätkata Cgatesi teenuste arendamist ja pakkuda klientidele kõige uuemaid video-on-demand (VOD) ning tänavu kõikjal maailmas võidukäiku tegevaid multiscreen lahendusi,” lausus Tiivel.

Starmani nõukogu esimees Gert Tiivas lausus, et Cgatesi ost on tänavu üks suuremaid erakapitali M&A tehinguid Balti riikides ja loogiline jätk mullusele enamusosaluse ostmisele Starmanis. “Investoritena näeme Starmani ja Cgates’i tegevuses olulisi ärilisi sünergiavõimalusi, mis mõjutavad positiivselt mõlema ettevõtte tulemusi. Cgates paistab silma hea juhtkonna ning tugevate finantsnäitajate poolest,” lausus Tiivas.

Cgates on Leedu suurim oma kaablivõrgu baasil televisiooni- ning internetiteenust pakkuv ettevõte, mille võrk ulatub 300 000 koduni 12 eri linnas. Cgatesi televisiooniteenusel on 125000 klienti ja internetiteenusel 70000 klienti. Ettevõtte müügitulu ulatus 2013. aastal 15,2 miljoni euroni ja EBITDA marginaal 44,7 protsendini.