Kõiki heategevuslikke algatusi on keeruline üles loetleda, ilma et mõni ikka nimetamata ei jääks. Siinkohal tuleb appi ülevaatlik ja informatiivne veebileht https://www.armastanaidata.ee/, mis koondab kõikvõimalikud erinevad abivajajad, aidata soovijaid ning vahendajad. Annetuskeskkonnast peaks küll igaüks leidma just selle valdkonna, kuhu ta sooviks panustada.

Võttes siiski luubi alla enim tuntud heategevusliikumised, võib näha, et liigtarbimise asemel kutsutakse üles tegema kingitusi neile, kes jõulusid külluses ei tähista, kinkima kuluka ravi toetamise näol aega neile, kellel seda napib ja märkama abivajajaid.

Üheks enimtuntumaks võib pidada ETV programmi heategevussaadet „Jõulutunnel“, mis sel aastal kogub annetusi naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise mobiilse kabineti jaoks. Tänavu alustab saade juba 23. detsembril, kuid annetustelefonid on avatud 6. detsembrist kuni 6. jaanuarini.

TV3-e heategevussaade „Inglite aeg“ kogus eelmisel aastal enam kui 210 000 eurot ning abistati mitmeid erinevaid keerulise elusaatusega Eesti inimesi. Ka sel aastal jagab „Inglite aeg“ kogutud annetussumma mitmete abivajajate vahel, kes jagasid enda või oma lähedaste lugu.

Nii supermarketikett Maxima kui ka SEB pank on sel aastal läinud „soovipuu“ rada. Maxima heategevusprojekt Inglipuu kogub jõulukingitusi ligi 1300-le puudustkannatavale lapsele. Maxima kauplustes leitavatele jõulupuudele on riputatud abivajavate laste nimed ja kingisoovid ning poekülastajad saavad neid täita kas isemeisterdatud või ostetud kingituste näol. Kingitusi kogutakse kuni 26. detsembrini. SEB panga heategevusprojekt toimib samal põhimõttel, kuid virtuaalselt. Aadressil http://www.heategevusfond.ee/joulupuu on leitavad ligi 1000 turva- ja lastekodudes elava lapse soovid, mida rahalise annetusega täide saab viia.

Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu" on käivitanud aasta lõpul kaks erinevat heategevusprojekti. "Elutulestik" kutsub inimesi raha taevasse laskmise asemel vähihaigetele kinkima võimalust näha uut aastat ning helistama annetustelefonidele. Teise algatusena on fondi nimeline „Kingitud Elu“, mis toetab viie inimene (vanuses 36-77) melanoomiravi enam kui 100 000 euroga.

Lisaks toimivad nagu ikka SOS Lasteküla heategevuskorjandused, Lastefondi jõulukontorid, supermarketite korjanduskastid, spordiüritused ja palju muud. Tuleb vaid silmad lahti hoida ning enda kõrval abivajajat märgata.

Hea lugeja, kui tead veel heategevusprojekte, mida välja tuua, anna teada kasulik@delfi.ee ning täiendame üheskoos nimekirja.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid