Esimeste külmetusnähtude ilmnemisel on kõige parem ravi puhkus. Kui tunnete viirushaiguse esimesi sümptomeid, siis on põhiliseks nõuandeks puhata, mitte üle pingutada ja anda endale organismi taastumiseks aega. Püstijalu põdemine pikendab oluliselt haiguse kulgu.

Looduslikud ravimid tõstavad immuunsust

Kui tunned, et hakkad haigeks jääma, siis on immuunsuse tõstmisel abiks mitmed looduslikud ravimid. Soovitan neist kolme.

1. Punane päevakübar - seda tuntakse aastasadu taimena, mis suudab hästi vastu seista haigustekitajatele. Päevakübar suurendab valgete vereliblede arvu, mis tõkestavad põletike teket. Taime toimeained takistavad ka viiruste levimist. Apteekides on punane päevakübar saadaval nii lastele kui täiskasvanutele tablettidena, tilkadena ja siirupina.

2. Astelpaju - bioloogiline toime on seotud temas sisalduvate arvukate vitamiinidega, mineraalainetega ja orgaaniliste hapetega. Astelpajuõlis sisalduvad antioksüdandid väldivad rasvhapete oksüdeerumist organismis, mida tekitavad mitmed ainevahetusreaktsioonid, stress ning viirus- ja bakteriaalsed haigused. Apteegis on müügil astelpaju siirupina, õli, aerosooli ja imemistablettidena.

3. Greibiseemne ekstrakt - on antimikroobsete omadustega antioksüdant, mis on rikas C-vitamiini poolest. Greibiseemne ekstrakt aitab tugevdada immuunsüsteemi ja võidelda viirustega.

Ravitaime teed ajavad haigust välja

Haigestudes jooge higistamist soodustavat ja haigust välja ajavat pärnaõie teed ning ravimtaimedest külmetuse teed, mille koostises leidub angervaks, pune, naistepuna ning vaarika lehed. Haiguse vastu on hea ka ingveri tee. Sooja tee sisse on soovitav lisada mett. Samas ei tohiks teevesi olla kuumem kui 60 kraadi, et mee head omadused säiliks. Apteegiriiulilt leiab soojendava ingverijoogi koos tsingi, C- ja D- vitamiinidega.

Eeterlike õlide segu turgutab keha

Organismi turgutamisel on abiks Carmolise tilgad. See on kümne ürdi eeterlikest õlidest (harilik aniis, hiina kaneel, harilik sidrunhein, harilik sidrunipuu, tähklavendel, lõhnav muskaadipuu, nelk, lavendlilehine salvei, laialehine lavendel ja tüümian) koosnev segu, mida võib lisada nii kuumale teele turgutamaks organismi ja saamaks sooja. Samuti võib tilku lisada kuumale veele tegemaks inhalatsiooni kinnise nina ning kareda kriipiva kurgu leevendamiseks. Carmolis tilgad on head ka seedimise toetamiseks ja pingest tingitud peavalude korral. Välispidisel kasutamisel aitab leevendada lihasvalusid ja putukahammustusi.

Kui olete juba haigeks jäänud, siis on oluline võimalikult palju juua, et väljutada organismist haigustekitajaid. Külmetushaiguste raviks otsest ravi ei leidu, saab vaid tegeleda sümptomite - peavalu, nohu, köha, kurguvalu- leevendamise ja läbi selle enesetunde parandamisega. Viiruse kestus on reeglina vähemalt nädal aega. Põhiliseks nõuandeks on puhata ja anda endale haigusest paranemiseks aega.