Keila vallas Põllkülas valmis Fasteco OÜ esimene plussenergiahoone. Hoonele on väljastatud A-klassi energiamärgis ning energiatõhususe arv on -6kWh/m2*a. Valminud 90-ruutmeetrises eramus on kolm magamistuba, avatud köögiga elutuba, panipaik ning saun ja pesuruum. Lisaks eraldi sissepääsuga tehnoruum.

Ehitusele eelnes pool aastat täpset inseneritööd. Arvutati välja, milline on hoone energiavajadus, millised kütte ja jahutuskulud. Teisalt leiti, kui palju vajalikku suudab maja ise tagasi toota. Ruumide paigutust ja varikatuste-terrasside asukohti planeeriti väga täpselt, et energiat tubade üleliigsele kütmisele või jahutamisele poleks vaja kulutada.

„Kohe alguses võtsime suuna funktsionaalse ja detailideni läbi mõeldud plussenergiamaja poole,” selgitab Fasteco juhatuse liige Oliver Lehtmets. „Nagu eesti vanasõnagi ütleb: "Üheksa korda mõõda, üks kord lõika." Ehk tänaseks on selge, et saime lõppkokkuvõttes algselt seatud eesmärgiga suurepäraselt hakkama.”

Eramu seinte soojusjuhtivusarv (U-arv) on 0,10W/m2*K ja õhulekkearv 0,64m3/(h*m2).

Kui üldjuhul on levinud arusaam, et liginull- ja plussenergiahoonete ehitusmaksumus on väga kõrge, siis Fasteco ehitatud plussenergiahoone tõestab vastupidist – ette valmistatud ja planeeritud tegevustega täisvalmiduses hoone ehitushinnad algavad 1000€ brutoruutmeetri kohta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid