Kaks nädalat tagasi kärpis Coca-Cola kolmandiku võrra Fanta suhkrusisaldust: tegemist oli teise korraga, kui ettevõte Fantaga seoses sellise sammu astub, eelmine kord kärbiti joogi suhkrusisaldust kolmandiku võrra 2006. aastal, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ühtlasi tähendab see seda, et Fantas on nüüdsest suhkrut rohkem kui poole võrra vähem kui Coca-Cola Classicus ehk kontserni kõige müüdavamas karastusjoogis - Fantas 4,6 grammi 100 milliliitri kohta, Coca-Cola Classicus aga 10,8 grammi 100 ml kohta.

Coca-Cola teatel pole ettevõtte välistanud ka võimalust, et mõne brändi puhul loobutakse suhkrust täielikult, kuid samas rõhutati, et Coca-Cola Classicu retseptist pole neil kavas loobuda.

Fanta retseptis on suhkrusisaldust kärbitud sellisel määral, et järgmise aasta aprillis kehtima hakkava suhkrumaksu puhul on see toode nüüd väiksema maksumääraga kategoorias.

Coca-Cola Baltikumi turundusjuht ütles aprillis ERR-ile, et ettevõte tegeleb pidevalt tootearendusega, et oma pakkuda tarbijatele laiendatud valikut vähese- ja madalakalorsusega toodete näol, kuid nn punase sildiga originaaljoogi retsepti plaanitav suhkrumaks ei mõjuta.