18.10.2018, 00:07
Sõidujagamisteenusest varastatud krediitkaardiandmete kaudu kadus arvelt suur summa

Panga broneeringus olid summad eurodes, aga hiljem, kui raha maha läks, juba rublades.
FOTO:
Uberiga sõitnud inimese krediitkaardi andmed jõudsid kelmide kätte, kes justkui sõitsid üle 300 euro eest Yandexi ja Uberiga.
„Päris palju oli selliseid momente, kui maksin ise kaardiga lõuna eest ja poole tunni pärast oli Venemaal toimunud makse kas Yandexi või Uberi kaudu. Panga broneeringul olid näha summad eurodes, aga hiljem, kui raha maha läks, olid summad näha rublades ja maksed läksid Venemaale,” kirjeldas kaardivarguse ohvriks langenud Erki (nimi muudetud – toim.).
Erki pangakontolt hakkasid tema teadmata kaduma veidrad summad. Lähemalt uurides avastas ta, et pealtnäha justkui Yandex.Taxi ja Uberi sõidujagamisteenuse rakenduste maksetena on tema kontolt broneeritud kokku üle 300 euro.