Niisiis kuluvad talvel head soojad kindad marjaks ära kõikjal: autos, kodus, tööl, suusarajal, kelgumäel ja tänaval.

Olenemata tööst, hobist või vaba aja eelistustest, tuleb käsi igal juhul kaitsta nii külma, tuule kui ka niiskuse eest. Küsimus pole ainult selles, et külmetavate kätega on lihtsalt ebamugav, vaid ka käe heas tervises. Külma saanud käe nahk praguneb tihti ning see võib viia põletiku ja ebameeldiva valuni. Seega võiks käte kaitsmisele senisest rohkem tähelepanu pöörata.

Hästi varustatud poodi talvekindaid soetama tulles vaatab riiulitelt vastu 200 erinevat kindamudelit, mille hulgast võib olla oodatust keerulisem valida. Mida siis tähele panna?

Mugavus

Eelkõige on head kindad väga mugavad. Kui lased oma käe vabalt rippu, märkad, et sõrmed ja peopesa ei ole tikksirged, vaid kergelt kaardus. Samuti näed, et pöial ei ole sõrmede rivis, vaid asetseb sõrmerivi vastas, peopesa pool. Mugav kinnas on just niisuguse lõikega, mis järgib käe loomulikku kuju.

Head ja mugavad kindad tunned ära n-ö istutatud pöidla järgi – see tähendab, et pöial on eraldi külge õmmeldud. Mugavust lisab ka erinevate tekstiilide kasutamine erinevates piirkondades. Elastne ja veniv kangas käeseljal või sõrmede vahel (kus liikuvus oluline), vastupidav peopesas (et kannataks hõõrdumist), nutikas sõrmeotstes (et puutetundlikku ekraani kasutada), hingav peopesas või käeseljal (et liigne soojus välja lasta) jne.

Soe Thinsulate®'i vooder

Otsi Thinsulate®'i märgisega voodrit. See annab kindlustunde, et kinnas tõesti hoiab hästi sooja. Selliste omadustega (väga kerge, õhuke ja soe) materjali nagu Thinsulate® pole seni keegi suutnud järele teha. Poes tasub klienditeenindajalt küsida, kui paksu Thinsulate®'i on ühel või teisel kindamudelil kasutatud. See võib olla G20, G40, G60, G80, G100 G120 jne. Mida suurem number, seda paksem materjal ja seda soojemad kindad.

Väga soojad kindad on vahel ka topeltvoodriga, kus Thinsulate®’ile lisatakse fliisvooder. Tasub teada, et iga fliismaterjal ei ole veel Thinsulate®, odaval fliisil ja ehtsal Thinsulate®’il on väga suur vahe. Kui tootel on kasutatud Thinsulate®'i, on see alati ka vastavalt märgistatud.

Hoolikalt valitud nahk

Head talvekindad võivad olla õhukesest, pehmest, kuid vastupidavast kitsenahast, tugevamast loomanahast, kvaliteetsest PUst, sünteetlisest nahast või kaetud lateksvahu vms sünteetilise ainega.

Kitsenahk on õhuke, pehme ja sealjuures väga vastupidav. Kitsenahast kinnas kohandub oma käega (väga hästi tuntav just voodrita kinnaste puhul) ja tundub käes meeldiv. Kitsenahal on looduslik vetthülgav toime, see hingab hästi ja jätab väga hea puutetundlikkuse.

Loomanahk on kitsenahast veidi paksem ja kannatab hõõrdumist veelgi paremini, kuid pole enam nii puutetundlik kui kitsenahk. Loomanahk on samuti vetthülgav ja hingav.

Seanahast kindad on veidi jäigemad kui looma- või kitsenahast kindad, puutetundlikkus veelgi väiksem, vetthülgav toime pisut nõrgem (nahal suuremad poorid ja vesi tuleb kiiremini läbi).

Naha kvaliteeti näitab kategooriamärgis C, B, AB, A või parima kvaliteediga A+ klass. Erisus tuleneb muu hulgas sellest, milliselt kehaosalt nahk võetakse ning kas kasutatakse ka vigastatud nahka. Nii nagu inimeste nahk pole veatu, saab ka loom elu jooksul vigastusi ja kriimustusi, millest jäävad järele armid või märgid ning mis võivad hiljem osutuda nõrgaks kohaks. Parima kvaliteediga A+ klassi nahk on hoolikalt valitud kõige vastupidavam ja tervem nahk. Oluline on teada sedagi, kas tegemist on täisnahaga – nahk fileeritakse kaheks või vahel koguni kolmeks ning kasutatakse keskmist või sisemist osa, mille omadused on kehvemad kui pealmisel täisnahal.

Tõhus ja kvaliteetne PU on samuti väga hea talvekinda valmistamise üks võimalusi. Tasub valida selline, millega saab ekraane kasutada ning soovitatavalt reljeefne, sest see tagab head haardeomadused

Funktsionaalsus

Kinda peamine funktsioon on käte kaitsmine, olles sealjuures mugav, töökindel ja nägus. Käsi saame kaitsta külma, niiskuse, mustuse, hõõrdumise, sisselõigete, torgete jms eest. Seega vastavalt oludele tuleks valida kinnas, mis oleks veekindel, sooja voodriga, kohatiste tugevdustega (mis kaitseks hõõrdumise eest), rohkete helkurribadega (mis aitaks pimedas enam silma torgata) või spetsiaalne kemikaalikinnas sinna, kus selline oht esineb.

Pole olemas universaalseid kindaid, mis sobivad kõikjale. Kinnaste valik sõltub sellest, millistesse tingimustesse minnakse, mida seal tehakse ja kui kaua. Mõistlik on koju, tööle või autosse soetada mõned kindapaarid, mida erinevate tegemiste juures kanda saaks. Olemas võiksid olla väga soojad talvekindad eriti külmadesse tingimustesse, veidi õhemad talvekindad pehmemaks talvepäevaks, õhukesed voodrita kitsenahast kindad, väga hea puutetundlikkusega sünteetilise kattega kindad ja pakk ühekordseid kindaid. Sellise valikuga peaks saama väga mugavalt enamik töid/tegemisi tehtud.

Suurim valik häid kindaid on TAMREXi kauplustes üle Eesti, külastage e-poodi www.tamrex.ee või tulge ise kohale ja proovige kätte!