Toidulisandite müük on seadusega vastuolus, kui:

  • toidulisandite turule viimisest ei ole teavitatud Veterinaar- ja Toiduametit;
  • toodetele omistatakse haigusi ravivaid, leevendavaid või ennetavaid omadusi (nt aitab liigeste haiguste vastu). Toidule (sh toidulisanditele) on keelatud antud omadusi omistada;
  • toodete kohta esitatakse keelatud tervisealaseid väiteid ehk neile omistatakse omadusi, mis ei ole teaduslikult tõendatud ja lubatud. Seetõttu ei pruugi tooted avaldada lubatud mõju ning sellega eksitatakse tarbijaid;
  • toodete kohta ei esitata kohustuslikku toidualast teavet (nt puudub koostisosade loetelu ning ettevõtte andmed). Ka kaugmüügi (nt veebipood, telefonimüük) kaudu müüdava toidu korral tuleb tarbijale enne ostu sooritamist esitada kohustuslik toidualane info.

Toidulisandi ohutuse, nõuetekohasuse ja kvaliteedi eest vastutab toidulisandi tootja või turustaja. Toidulisandi esmakordsel turuleviimisel peab turustaja sellest teavitama Veterinaar- ja Toiduametit.

Oluline on rõhutada, et teavitamine ei tähenda toidulisandi heakskiitmist, vaid üksnes teabe edastamist toote Eestis müümise alustamise kohta.

Tutvu ebaseaduslike toodetega Veterinaar- ja Toiduameti kodulehel. Kokku on amet ebaseaduslikuks märkinud 28 erinevat toidulisandit.

Toidulisand on teatud ainete kontsentreeritud allikas, mida kasutatakse vajadusel tavatoidu täiendamiseks ning pole mõeldud haiguste tõkestamiseks, leevendamiseks või raviks. Seega ei tohi toidulisandile omistada ravivaid omadusi. Enne toidulisandi tarbimist on soovituslik nõu pidada vastava väljaõppega spetsialistiga.