Prisma Peremarket AS kaupluste protsesside eest vastutava arendusjuhi Inga Giliaseviciute sõnul on lisasoodustuse eesmärk vähendada toiduraiskamist. Nimelt peab kauplus seaduse järgi säilivusaja lõpuni jõudnud toidukaubad ära viskama, ehkki nende kvaliteediomadused võivad olla ideaalselt säilinud.

„Prisma töötab selle nimel, et toiduraiskamine väheneks. Arvestame kaupu tellides võimalikult täpselt klientide soovide ja tarbimisharjumustega, kuid sellest hoolimata ei õnnestu kõiki tooteid 100-protsendilselt müüa,“ ütles Giliaseviciute. „Oleme täiendavat allahindlust testinud nädala jooksul ning tagasiside on olnud väga positiivne. Inimesed mõistavad üha enam, et toodet samal päeval tarbides ei ole vahet, kas selle kõlblik kuni tähtpäev on täna või nädala pärast, sest kvaliteet on võrdselt hea. Nüüd on lihtsalt hind oluliselt soodsam.“

Toiduraiskamise vähendamiseks ja puudust kannatavate inimeste aitamiseks jätkab Prisma tihedat koostööd ka Toidupangaga, mille suurtoetajaks on oldud selle loomisest alates. Toidukaup, mille parim enne kuupäev läheneb, annetatakse endiselt heategevusorganisatsioonile.

„Annetame Toidupangale jätkuvalt ka tooteid, mille kõlblik kuni tähtpäev on lähenemas. Neil puhkudel peab tagama, et tooted jõuaks inimesteni sama päeva jooksul, sest realiseerimisaja ületanud toitu ei luba seadus ära anda ka tasuta,“ märkis Giliaseviciute. „Näiteks valmistoidu ja värske kauba osakonnas on väga lühikese säilivusajaga tooted, mis tänu oluliselt soodsamale hinnale leiavad loodetavasti nüüd tarbija.“

Loodame, et inimesed muutuvad üha teadlikumaks ning eelistavad samal õhtul tarbimiseks osta sama kuupäevaga allahinnatud toitu, mis on ühteaegu nii keskkonna- kui rahakotisõbralik valik, lisas Giliaseviciute.