„Sõiduautode esimese tegevuskuu tulemused ületasid igati seatud ootuseid, näidates , et meie teenus on Eesti turul vajalik ja oodatud. Nii CityBee sõiduautode kui kaubikute kasutajate arv on päev-päevalt suurenenud ning üha rohkem uusi kasutajaid leiab tee meie teenuseni,“ selgitas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

CityBee tõi 135 sõiduautot Fiat 500 Tallinna tänavatele 25. oktoobril, kolm nädalat hiljem lisandus 15 hübriidsõidukit Toyota Corolla. Ühtekokku kasutas esimesel tegevuskuul sõidukeid 8000 inimest, kellest pooled ei olnud eelnevalt CityBee teenuseid kasutanud. Enamasti kasutavad CityBee sõiduautosid meesterahvad (75%) vanuses 25-40 eluaastat.

Kõikide sõidukitega tehti kokku ligikaudu 20 000 sõitu ehk ühte sõidukit kasutati päevas keskmiselt neli korda. „Tallinnas on CityBee sõiduautod märkimisväärselt kiiremini omaks võetud kui Riias või Vilniuses. Kui Tallinnas tehakse ühe sõidukiga päevas keskmiselt 4 sõitu, siis Riias 3 sõitu ning Vilniuses 6 sõitu. Arvestades Tallinna elanike arvu on see suurepärane tulemus,“ sõnas Ait.

Kõige rohkem on sõite alustatud Kanutiaia, Telliskivi, Mustika ja Solarise keskuse, Politseiaia pargi ning TTÜ lähedusest. Keskmine rendiperiood on üks tund, mille jooksul läbitakse 11 kilomeetrit. „Sellest võime järeldada, et sõidukeid ei kasutata vaid punktist A punkti B jõudmiseks, vaid ka igapäeva toimetuste tegemiseks. Näiteks poes ja tööalastel kohtumistel käimiseks,“ kirjeldas Ait, lisades, et kokku läbiti sõidukitega 213 238 kilomeetrit ehk maakerale tehti peale üle viie tiiru.

CityBee Eesti juht lisas, et kuna teenus on Eesti turul hästi vastu võetud, siis otsitakse uusi võimalusi teenuse laiendamiseks. „Kindlasti soovime tulevikus laiendada autoparki uute mudelitega ja tuua turule veelgi enam hübriidsõidukeid ning ka elektrisõidukeid, võimalusel laiendame teenust ka teistesse linnadesse,“ ütles Ait.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid