„Talvel läheb eestlane päikest püüdma, olgu siis Dubaisse, Bangkokki või Phuketisse. Euroopa siselendudest on populaarseim London. Linnapuhkuse sihtkohade müügihitid on traditsiooniliselt Pariis ja Praha, mis on kuulsad muinasjutuliste jõuluturgude poolest,“ ütles Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juht Arunas Skuja.

„Eestlaste talviste puhkusesihtkohtade TOP 10-s on veel Rovaniemi ja Kittilä lennujaam, mis asub lühikese autosõidu kaugusel Soome suurimatest suusakeskustest Levi ja Ylläs. Lapimaa on tuntud rohkete talviste ajaveetmisvõimaluste poolest – suusatamisest, kalapüügist ja virmaliste vaatlusest kuni kelgukoerasafarini ja saanisõiduni põhjapõtradega,“ lisas Skuja.

Finnair on Lapimaa liinil juhtiv lennufirma, lennates läbi Helsingi iganädalaselt kuude Põhja-Soome lennujaama (Enontekiö, Ivalo, Kemi, Kittilä, Kuusamo ja Rovaniemi).

Eestlased eelistavad mugavust

Jõulude ja aastavahetuse perioodil on Finnairi lennugraafikus tavalisest veidi vähem väljumisi, kuna erinevalt puhkusereisidest on ärireiside nõudlus madalam.

„Finnairil on hea meel tõdeda, et talvisel pühade tipphooajal suureneb puhkusereisijate seas äriklassi broneeringute maht rohkem kui 30%, mis tõestab, et Eesti kliendid eelistavad reisides aina rohkem mugavust. Kõige populaarsemad äriklassi puhkusesihtkohad on Bangkok, Singapur, Phuket, Miami ja Dubai,” rääkis Skuja.