Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on ühiskasutatavates ruumides puhtuse hoidmine kriitilise tähtsusega ka kohusetundlikult kodus püsivate inimeste jaoks. „Terviseamet tõdes möödunud nädalal, et koroonaviirus levib ka trepikodade kaudu ning seetõttu tuleks korteriühistutel pöörata tõsist tähelepanu üldkasutatavate ruumide puhastamisele. Puhastusvahendeid saab iga korteriühistu ka ise soetada, kuid peame oluliseks sagedase ja põhjaliku puhastamise vajadusele sellisel viisil täiendavalt tähelepanu juhtida,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Korteriühistutele tellitakse 6000 viieliitrist kontsentreeritud üldpuhastusvahendit, mida saab kasutada üldkasutatavate ruumide kõigi vett taluvate pindade puhastamiseks. Tallinnas on registreeritud kokku 6356 korteriühistut.

“Spetsialistide hinnangul on märgpuhastus kõige tõhusam vahend kontaktpindade viirusest puhastamiseks, olgu need käepidemed, liftinupud või postkastid. Oleme linna poolt vahendanud korteriühistutele kõiki Terviseameti koostatud soovitusi ja juhendeid, kuid nakkuse jätkuv levik näitab, et peame veel pingutama,” rääkis Võrk.

Terviseameti andmetel võib viirus säilida saastunud metall-, plastik- ja roostevabadel pindadel kuni 72 tundi. Samas saab viirust aga puhta vee, puhastusvahendi ja imava lapi abil pindadelt eemaldada.

Puhastusvahendit jagatakse korteriühistutele linnaosavalitsuste kaudu, millest Tallinna linn ja iga linnaosavalitsus teavitab täiendavalt.

Linna koostöö korteriühistutega jätkub ka eriolukorra ajal. Linn jätkab ka korteriomanike ja korteriühistute nõustamist ning neile suunatud arenguseminaride korraldamist.

*

NB! Delfi koostöös Tallinna linnaga püüab Eestit tabanud eriolukorra ja probleemide ajal viia kokku pealinna abivajajaid- ja pakkujaid. Osale sinagi aktsioonis “Seljad kokku”!

Täpsemad reeglid:

1. Delfi pakub võimalust kõikidele töö- ning abivajajatele või -pakkujatele endast märku anda.
2. Blogisse saavad postitada registreeritud identifitseeritavad kasutajad.
3. Kõik avaldamisele minevad postitused on moderaatori poolt modereeritud.
4. Postitus peab sisaldama probleemi või abi pakkumise kirjeldust, piirkonda, inimese nime ja kontaktandmeid (e-mail ja/või telefoninumber), mille kaudu saab abivajaja või abipakkujaga ühendust.
5. Keelatud on postitada kellegi teise andmeid või tekitada postitusega kellelegi kahju.
6. Igas postituses ja üleskutses tuleb lähtuda valitsuse antud kehtivatest korraldustest.
7. Delfi ei vastuta postituste aegumise või adekvaatsuse eest.
8. Kuulutusi avaldatakse järgmistel kellaaegadel: 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ja 21.00.