AdamLights juhi Ivari Roosilehe sõnul väärivad erilist esiletõstmist eestlaste loodud Londoni kesklinna installatsioonid ja Vilniuse kesklinn, mis särab täies hiilguses Märjamaa tehases toodetud talvevalguses. Selle aasta pühade kaunistuse kõige erilisem koht asub Roosilehe sõnul siiski meie oma kodumaal Vabaduse Väljakul. Muinasjutuliseks lossipargiks muudetud valguspark jääb linnarahvale täies hiilguses avatuks kuni 10. jaanuarini.

Londoni linnapildis torkavad silma eestlaste disainitud valguspuud, mis asuvad mitme olulise keskuse juures. Näiteks särab eestlaste disainitud kümnest puust moodustunud lummav talvemets kuulsa Amazon peahoone ees Citypoint ärikvartalis. "Viiemeetriste puude salu meenutab härmas metsa, millel peegelduvad justkui virmaliste tekitatud värvilised valgusvood. Samad puud saadavad inimesi ka Oxford Streetile viiva South Molton'i ostlemistänaval ja mujal," kirjeldas Londoni kaunistusi AdamLights disainer Kristiina Karjus.

Eestlaste talvevalguse ideed on suurepäraselt eksponeeritud ka Vilniuses, kus AdamLights sai võimaluse kogu kesklinna terviklikult kaunistada. „Vilniuses saadavad inimesi kõikjal soovid, mis on kuues erinevas keeles justkui taevasse kirjutatud. Nii tervitab Leedu talvevalgusega kõiki suuremaid rahvusi, kes Vilniuses elavad. Tekstipilv „Armas Vilnius" valgustab tänavaid leedu, vene, poola, valgevene, heebrea ja inglise keeles. Pühalikku soojust loovad roheliste kuusevanikutega põimitud rikkalikud kuldsed kuulid ja ornamendid, mis moodustavad soovipilvedega kauneid tervikuid," kirjeldas Vilniuse linna Roosileht.

Sel aastal võib eestlaste disainitud pühade kaunistusi näha 30 erinevas riigis.