Lõppenud aasta detsembris kontrollis TTJA 100 tankuri mõõtmisõigsust 50 juhuslikult valitud tanklas üle Eesti. Bensiini E10 (95) ja B7 (diislikütus) mõõtmist kontrolliti kahel kogusel, ehk tankuri minimaalse mõõdetava koguse järgi sõltuvalt tankurist kas 2 või 5 liitrit ning samuti 50 liitrise koguse täpsust.

„Kontrollmõõtmiste tulemused näitasid, et tankurid on heas korras,“ märkis TTJA tehnika valdkonna nõunik Priit Poschlin. „Leidus ka tankureid, mis mõõtsid minimaalse mõõdetava koguse korral kliendi kahjuks, aga 50 liitri korral jälle samas suurusjärgus kliendi kasuks. Nii minimaalse mõõdetava koguse korral kui ka 50 liitri tankimise korral eksisid 100 tankurit keskmiselt kliendi kasuks. Kokkuvõttes võib öelda, et lubatust rohkem kliendi kahjuks mõõtnud tankureid kontrolli käigus ei leitud.“

Kokku viiekümnes TTJA poolt juhuslikult valitud tanklas teostas kontrollmõõtmised Eesti metroloogia keskasutus AS Metrosert. Juhuslikust valikust jäeti logistilistel põhjustel välja saartel asuvad tanklad ja sõltumatuse tagamise huvides AS-i Metrosert taadeldud tankurid.

Valimisse sattunud ja kõige rohkem kliendi kasuks eksinud tankur asub Tartus ning kõige täpsemini näitas Maardus mõõdetud tankur.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid