Paljud lapsed saavad jõulude ajal rohkelt kingitusi, sealhulgas ka mitmeid uusi mänguasju. Selleks, et endised lemmikud ei jääks kasutult seisma, on Omniva ellu kutsunud projekti, mille raames leitakse kasutuseta jäänud mänguasjadele uued omanikud.

„Eesti inimesed armastavad head teha. Meil on uskumatult hea meel, et kampaania on osutunud taas ülipopulaarseks ning inimesed sellise taaskasutusideega kaasa on tulnud,“ ütles Omniva turundusjuht Mihkel Külaots. „Veel pole hilja liituda ka neil, kes pole seni jõudnud oma mänguasjakasti üle vaadata,“ lisas ta.

Mänguasjade tasuta saatmiseks tuleb end eelnevalt registreerida Omniva veebilehel. Seejärel saadetakse registreerijale kood ning juhised, kuidas mänguasjad tasuta teele panna. Külaotsa sõnul ei tohiks unustada ka korrektset pakendamist, et mänguasjad tervelt ning puhtalt uute omanikeni jõuaks. Samuti tuleks jälgida, et saadetakse vaid terveid ja puhtaid mänguasju.

Selleks, et teele pandud mänguasjad just kõige õigema lapseni jõuaks, on Omniva jõud ühendunud organisatsioonidega MTÜ Naerata Ometi, Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Aarete Laegas ja Toidupank.

Mänguasjade kogumise kampaania toimub kolmandat korda. Külaotsa sõnul saatsid möödunud aastatel inimesed ligi 20 kaubaalusetäit mänguasju, mis edastati mitme abiorganisatsiooni vahendusel uutesse kodudesse. Saadetiste hulgas võis märgata legosid, lauamänge, raamatuid, aga ka pehmeid mänguasju.

Kampaanias osalemiseks tuleb end registreerida Omniva kodulehel ning mänguasjad tasuta teele panema hiljemalt pühapäeval, 21. veebruaril.