Ettevõte prognoosib kasvu jätkumist ka edaspidi.

Maailma-ülesest pandeemiast ja komponentide kriisist hoolimata õnnestus Incapil kasvatada grupi käivet esimesel kvartalil võrreldes aastataguse ajaga 55% ehk kuni 37,7 miljoni euroni ja ärikasumit koguni 155% ehk kuni 5,5 miljoni euroni.

Incapi presidendi Otto Puki sõnul alustas ettevõte käesolevat aastat mahukate tellimustega, millele on aidanud kaasa positiivsed arengud ettevõtte India tehastes. "Alustasime möödunud aastal India tehaste laiendamist, et vastata nii juba olemasolevate kui ka uute klientide ootustele. Kuna laienemistööd on kulgenud oodatust kiiremini, on see kergitanud ka meie tuluprognoose," selgitas ta.

Puki sõnul on suutnud ettevõte saada esimesel kvartalil edukalt hakkama ka elektroonikasektorit mõjutava komponentide kättesaadavusprobleemiga ning seni pole see Incapi töödesse viivitusi toonud. "Sellegipoolest jälgime olukorra muutusi ja ka pandeemiast tingitud eri riikide ümberkorraldusi hoolikalt ning oleme valmis muutuste korral reageerima," märkis ta.

Rahvusvahelise elektroonikatootja ja kasvava ettevõttena tuleb Incapil Puki sõnul korraldada oma tegevust eesmärkide saavutamiseks vastutustundlikult. "Et saaksime olla tööstussektoris usaldusväärseks partneriks ja vastata sihtrühmade ootustele ka tulevikus, töötasime Incapis eelmisel aastal esimest korda välja vastutustundliku ettevõtte programmi," selgitas Pukk.

Tema sõnul aitab programm maandada ühelt poolt riske ning teisalt tuvastada viise, kuidas saab Incap olla veelgi vastutustundlikum tööandja, tarnija ning äripartner. "Mul on väga hea meel, et oleme oma põhimõtted ja programmi välja töötanud ning ka esimeseks aruandeks vormistanud, mida hiljuti avalikkusega jagasime," märkis ta ja kutsus huvilisi tutvuma sellega ettevõtte kodulehel.

Pukk lisas, et Incap on jätkuvalt avatud võimalusele leida veel ettevõtteid, kelle liitmine Incapiga sobiks ettevõtte põhimõtetega ning võimaldaks ka geograafiliselt laieneda. "Möödunud aasta edukas aktsiate emissioon on aidanud tugevdada meie ettevõtte finantsseisu ja koos sellele järgnevate laenude tagasimaksetega on meil võimalik veelgi enam oma kasvustrateegiat ja uusi investeeringuid ellu viia," kirjeldas Pukk ja lisas, et Incap prognoosib käesolevaks aastaks jätkuvalt nii käibe kui kasumi kasvu.

Incap Corporation on elektroonikaseadmete tootja, mis tegutseb Soomes, Eestis, Indias, Slovakkias, Suurbritannias ja Hongkongis ning annab tööd umbes 2000 inimesele. Incapi aktsia on Nasdaq Helsinki börsil noteeritud alates 1997. aastast.
Incapi aktsia on tõusnud aasta algusest Helsingi börsil ligi 79 protsenti.