Toodang suurenes energeetikas 9% ja töötlevas tööstuses 2%, kuid vähenes mäetööstuses 26%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul võis märtsis töötleva tööstuse harudest kahes kolmandikus täheldada kasvu, kuid siin tuleb arvestada, et koroonapandeemia tõttu vähenes tootmine juba mullu märtsis. „Suurema osatähtsusega tööstusharudest näitas kõige tugevamat kasvu puidu töötlemine - 12,2%. Rohkem toodeti ka põlevkiviõli, ehitusmaterjale ja metalltooteid, toodang vähenes aga toiduainete, elektriseadmete ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises," täiendas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 68% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse märtsiga 10% ja müük siseturule 8%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti märtsis võrreldes veebruariga tööstuses kokku 4% ja töötlevas tööstuses 5% rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta märtsiga 3% ja soojuse tootmine 11%.Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid