19-aastane Bukayo Saka ütles, et ta “teadis koheselt”, et pärast Inglismaa viimase penaltiga eksimist võetakse ta sihikule. Noor Arsenali mängija ning turniiri staar ei olnud seni pärast pühapäevast kaotust Wembley’s solvanguid kommenteerinud. Nüüd võttis ta sellel teemal Twitteris sõna.

“Kõikidele sotsiaalmeedia platvormidele nagu Instagram, Twitter ja Facebook – ma ei soovi, et ükski laps või täiskasvanu peaks saama selliseid vihkavaid ja haavavaid sõnumeid nagu mina, Marcus ja Jadon sel nädalal saime,” ütles Saka, viidates Marcus Rashfordile (23) ja Jadon Sanchole (21), kes samuti pärast penalti mööda löömist väärkohtlemise osaks langesid.

“Ma tajusin koheselt, milline vihkamine mind ees ootab ning see on kurb reaalsus, et teie võimsad platvormid ei tee selliste sõnumite peatamiseks piisavalt.”

Seoses Inglismaa mängijatele suunatud väärkohtlemisega sotsiaalmeedias on praeguseks arreteeritud viis inimest. “Me jälitame teid,” hoiatas Suurbritannia jalgpallipolitsei (UKFPU) juht vihkava sisuga materjali levitanud inimesi.

Facebook ja Twitter on edastanud rassistlikke märkusi postitanud kasutajate kontoandmed ametivõimudele.

“Jalgpallis ning üheski teises ühiskonna valdkonnas pole rassismil ja vihkamisel kohta. Kõikidele neile, kes tulevad kokku, et neid vihasõnumeid saatvaid inimesi välja kutsuda – astudes samme, teatades nendest kommentaaridest politseile ning üksteise vastu lahked olles me võidame,” kirjutas Saka oma Twitteri postituses.

Ta ütles, et viibis paar päeva sotsiaalmeediast eemal, et oma perega aega veeta ning viimaste nädalate üle järele mõelda. “Sellest sõnumist jääb väheks, et näidata oma tänulikkust kogu saadud armastuse ees ning arvan, et pean tänama kõiki, kes mind on toetanud.”

“Au oli kuuluda eeskuju näitavasse Inglismaa koosseisu. Nad on vennad terveks eluks ja ma olen tänulik kõige selle eest, mida olen õppinud mängijatelt ja personalilt, kes nägid palju vaeva. Aidata meeskonnal jõuda esimesse finaali viimase 55 aasta jooksul ning nähes oma perekonda pealtvaatajate hulgas, teades, millest nad on loobunud, et aidata mul sinna jõuda – see tähendas minu jaoks kõike.

"Pole sõnu ütlemaks, kui pettunud ma oma tulemustes ja penaltis olin. Ma tõesti uskusin, et võidame selle teie jaoks… Luban teile, et anname kõik, mis meil on, et see põlvkond teaks, mis tunne on võita,” lisas ta.

Facebookile kuuluva Instagrami tegevjuht Adam Mosseri tunnistas, et puudujäägid ettevõtte tehnoloogias olid võimaldanud mõnel solvangul ilmsiks tulla. Mängijaid pommitati pärast pühapäevast kaotust tuhandete rassistlike sõnumitega, muuhulgas kasutati solvanguteks ahvide ja banaanide emotikone.

Mosseri sõnul märkis tehnoloogia mõningaid solvanguid healoomuliste kommentaaridena, mida need absoluutselt ei olnud ning lisas, et probleem on nüüdseks lahendatud. Pole vastuvõetav saata rassistlikke emotikone ning igasugust vihakõnet, kasutades selleks Instagrami,” ütles Mosseri.

Instagram on varem öenud, et automatiseeritud modereerimisvahendid jäävad emotikonidega hätta, sest emotikonid pole iseenesest rassistlikud ning seetõttu vajas süsteem sõnumite konteksti mõistmiseks inimesi.

Facebook ütles, et on politseiga terve nädala jooksul tihedalt koostööd teinud ning edastab kasutajate nimed, e-posti ja IP-aadressid, kui ametivõimud selleks kehtiva õigusliku taotluse esitavad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid