TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul analüüsiti täna parvlaevade reisijate statistikat ja tehti saadud tulemuste põhjal optimaalne otsus. Seega teenindab reedest esmaspäeva ööseni parvlaev Tiiu Saaremaa liini ja parvlaev Regula Hiiumaa liini.

"Lõppenud nädala reisijate statistika räägib sellise vahetuse kasuks. Kindlasti tekib nädalavahetusel järjekordi ning palume võimalusel oma reisiplaane hajutada. Ooteajad nädalavahetuse tipphetkedel on mõlemal liinil, olenemata Saaremaa liini olulisest tihedamast reisigraafikust sarnased, kuid reisijate ja sõidukite arv on Saaremaa liinil mitu korda suurem,“ kommenteeris ta olukorda.

„Teame, et mõlemal saarel toimub nädalavahetusel mitmeid üritusi. Kinnitame, et saartele saab. Lisame graafikusse lisareise, et oleks reiside planeerimine mugavam. Kõige mugavamini pääseb üle reisides sõiduki e-piletiga. Praeguse laevade asetusega on tänu lisareisidele reisijate vedamise võimekus Hiiumaa liinil suurem kui kaks aastat tagasi Hiiumaa kohvikutepäevadel,“ lisas Randveer.

TS Laevad kohtub neljapäeval taas majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi ja transpordiameti esindajatega, et arutada parvlaeva Tõllu liinile naasmist. Edasise laevade asetuse kohta tehakse otsus siis, kui Tõllu liinile tulek on täpsemini teada.

Praeguse info kohaselt vahetavad parvlaevad Tiiu ja Regula taas kohad esmaspäeva öösel vastu teisipäeva.

TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini. Parvlaeva Tõll õnnetuse põhjustas tehniline rike, mille täpsemaid põhjuseid veel uuritakse.