1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul tõusevad kinnisvara hinnad praegu pea kõikjal läänemaailmas. „Ka Tallinna korteri 17-protsendiline hinnatõus on viimase kümnendi üks kiiremaid,“ ütles Vahter.

Vahter selgitab, et hinnatõusu taga on ühest küljest kiiresti kasvav majandus ja palgad, teisalt ka ehitushindade tõus. "Samuti mõjutab turgu üleüldine ebaselgus koroonarindel, mis paneb inimesi oma vahendeid käegakatsutavasse varasse paigutama,“ lisas Vahter ning juhtis tähelepanu, et kuigi hullu krabamist ei ole, siis võib hinnatõus muuta lähiajal kodu ostmise keeruliseks.

„Kui ehitusmaterjalide kättesaadavus stabiliseerub ning tulevik muutub selgemaks, siis peaks ka hinnatõus pidurduma. Selge on ka see, et lõputult hinnad tõusta ei saa, sest ühel hetkel pole enam ostjaid,“ lisas Vahter.

Pealinnas müüdud kalleim korter: 935 000 eurot palun

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1029 ostu-müügitehingut. See on 1,2% vähem kui juunis, kuid 17% rohkem kui mullu samal ajal.

Juulis müüdi Tallinnas 751 korterit, mis on 4,6% vähem kui juunis. „Tehingute arvu vähenemine on täiesti ootuspärane. Juulis taandus tehinguaktiivsus tavapärastele suvekuudele iseloomulikule tasemele, mil ostu-müügi tehingute arv jääb 700-800 vahemikku,“ kommenteeris Vahter. Korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga 1,2% 2333 euroni. Pealinna kalleim korter müüdi 935 000 euro eest.

Juulis müüdi Tallinnas 35 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on üheksa võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 840 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi 16 elamumaa krunti, mis on võrreldes juuniga viie võrra enam. Kalleim krunt maksis 864 000 eurot.