IPO prospekti kohaselt algab DelfinGroupi uute aktsiate märkimine 28. septembril ja kestab 11. oktoobrini. Pakkumisel saavad osaleda kõik Läti, Eesti ja Leedu jaeinvestorid ning Euroopa Majanduspiirkonna riikide institutsionaalsed investorid. DelfinGroup emiteerib IPO käigus 7 300 000 uut aktsiat, millele lisandub ülejaotamise optsiooni kasutamise korral veel 1 095 000 aktsiat. Aktsia märkimishind on 1,52 eurot. Aktsiate minimaalne märkimise kogus on 1 aktsia.

“Meil on väga hea meel, et DelfinGroup on pärast pikka pausi esimene ettevõte, mis Riia börsile tuleb. Praegu on Balti põhinimekirjas kokku 32 ettevõtet, millest vaid kolm on Läti firmad. DelfinGroup on aktsiate noteerimiseks igati valmis ning tänu väga heale IPO prospektile, mis on saanud kõigilt regulaatoritelt heakskiidu, alustame uute aktsiate pakkumist juba 28. septembril. Meie plaan on noteerida oma aktsiad Riia börsi põhinimekirjas kohe pärast märkimisperioodi.,” ütles DelfinGroupi juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņš.

DelfinGroup plaanib IPOga kaasata kuni 12,76 miljonit eurot, mis on vajalik ettevõtte äri kasvatamiseks ja finantseerimiskulude langetamiseks. Finantsettevõtte praegused omanikud ei müü IPO käigus ühtegi aktsiat.

DelfinGroupist saab Balti börsil üks väheseid ettevõtteid, kes maksab investoritele regulaarselt kvartaalseid dividende. Firma on kinnitanud dividendipoliitika, mille järgi maksavad nad dividende igas kvartalis. Maksete suuruseks on kuni 50 protsenti eelneva kvartali kasumist. Lisaks võib DelfinGroup pärast majandusaasta aruande kinnitamist maksta ka iga-aastast omanikutulu, mille maht on samuti vähemalt pool kasumist.

,DelfinGroup avalikustas sel suvel pikaajalised finantseesmärgid aastaks 2024, millega soovitakse kasvatada laenuportfelli kaks korda enam ehk kuni 70 miljoni euroni. Ettevõtte kasvuprognoos näeb ette, et EBIDTA suureneb 17,6 miljoni euroni ja maksueelne kasum 12,9 miljoni euroni.

Hetkel koosneb finantsettevõtte aktsiakapital 40 miljonist aktsiast nimiväärtusega 0,1 eurot.