Küsimusele vastab tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Sandra Kuus:

Kõikide küsimuste puhul soovitame töötajatel alati kõigepealt pöörduda oma vahetu juhi, töökeskkonnaspetsialisti, -voliniku või muu tööandja esindaja poole. Antud teema puhul võib aga tavapärasel esindajal spetsiifilistest teadmistest puudu jääda, kuid siinkohal pakub abi Eesti Haigekassa.

Kõikidel tööandjatel on võimalus haigekassa kaudu tellida oma töötajatele individuaalne seminar lektor-eksperdiga, mille käigus tervishoiuspetsialist annab põhjaliku ülevaate vaktsiinidest, vaktsineerimise protsessist ning ka võimalikest ohtudest. Samuti vastatakse kõikidele tekkinud küsimustele. Ekspert-lektori teenus on tasuta, teenuse kasutamiseks või täpsustavate küsimuste tekkimisel kirjuta aadressile vaktsineerimine@haigekassa.ee.

Kohtumise aeg on 30-45 min. Kohtumisel käsitletakse alljärgnevaid teemasid:

  • Keha (immuunsüsteemi) vastus viirusnakkusele;
  • Vaktsineerimine vs viirusnakkus, vaktsiinide võimalikud kõrvaltoimed, vaktsiinidega välditavad haigused;
  • Covid vaktsiinide olemus;
  • Vaktsineerimisega seotud arvamused ja müüdid;
  • Covid vaktsineerimise läbiviimine.

Haigekassa teise teenusena on võimalik piisava huvi korral enda töökohale tellida ka vaktsineerija. See sobib hästi sellisel juhul, kui töötajate jaoks asub lähim võimalik vaktsineerimispunkt liiga kaugel või on avatud ebasobivatel aegadel, samuti saavad töötajad sellisel juhul olla kindlad, et vaktsineerimiseks kulunud aeg arvestatakse tööaja sisse.

Vaktsineerija kutsumiseks peab ettevõttes olema vähemalt viis vaktsiini soovijat, teenuse kasutamiseks kirjuta aadressile vaktsineerimine@haigekassa.ee.

Infot vaktsineerimiskohtade, maakondlike vaktsineerimise koordinaatorite, vaktsiinide ja nende toimete ning müütide kohta saab ka veebilehelt www.vaktisineeri.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid