Hiljutise Wolti kullerite seas läbi viidud rahulolu uuringu järgi on 90,8% Eesti kullerpartneritest praeguse mudeli ja sellest tuleneva paindlikkusega rahul või väga rahul ning see trend on kasvav. "Eestis on platvormitöö jaoks väga hea õiguslik raamistik, mis võimaldab ühendada vabaduse ja sotsiaalsed tagatised,” kommenteeris Wolti Baltikumi juht Liis Ristal tehnoloogiaettevõtete ja kullerite partnerluse teemat, mis on reguleerimisel kogu Euroopas.

Ta lisas, et Wolti idee hõlbustab uue tööviisi tekkimist. "Kullerpartnerid saavad platvormi igal ajal sisse logida ning seega vabalt valida, millised tarneülesanded vastu võtta ja millised tagasi lükata. Selline mudel loob lisasissetuleku võimaluse paljudele inimestele,” selgitas Ristal. Tema sõnul on kullerpartneri tunnitasu Eestis umbes 12 eurot.

Sotsiaalne kindlustus tagatud ka sel juhul

Ristal märgib, et üks peamisi väljakutseid kogu maailmas on ühest küljest tagada õiguslik raamistik, mis võimaldab sellist paindlikkust ning samal ajal tagada platvormitöötajate sotsiaalne kindlustatus.

Eestis on paljudel kulleritel Woltiga sõlmitud töövõtuleping, mis võimaldab ettevõttel kullerpartnerite eest tasuda tulumaksu ja sotsiaalkindlustusmaksu, samuti tööandja sotsiaalmaksu ja töötuskindlustusmaksu. See omakorda tagab, et need kullerid saavad Eestis haigushüvitisi, töötutoetusi, teenivad pensionistaaži ja neil on õigus kindlustatud isikutele mõeldud tervishoiuteenustele.

“Regulaarne tagasiside meie kulleritelt näitab selgelt, et paindlikkuse kõrval, mida platvormitöö võimaldab, hinnatakse väga kõrgelt ka tagatisi, mida meiega sõlmitud leping pakub,” nentis Ristal. Wolt on sel aastal tasunud Eesti riigile üle miljoni euro tööjõumakse.

Kullerid saavad kasutada ka muid Eestis pakutavaid võimalusi. Sel aastal on Wolt täheldanud
kullerpartnerite kasvavat huvi ettevõtluskontode omamise vastu.

Loe lähemalt Wolti kohtutee kohta Soomes siit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid