Müügitulu moodustas III kvartalis 32 miljonit eurot kasvades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 2%. Kontserni korrigeeritud kulumieelne kasum ehk EBITDA oli III kvartalis 17 miljonit eurot (–14%) ja kasumiks kujunes 11 miljonit eurot (–23%). 9 kuu kokkuvõttes oli müügitulu 82 miljonit eurot (–1%), korrigeeritud EBITDA 41 miljonit eurot (–11%) ja kasum 19 miljonit eurot (–16%).

Kontserni tulemusi mõjutasid jätkuvalt oluliselt COVID-19 pandeemia tõttu riikide poolt kehtestatud piirangud inimeste piiriülesele liikumisele, mis jätsid jälje eelkõige reisisadamate segmendi tulemustele. Piirangute mõjul vähenes reisijate arv eelkõige I kvartalis, kuid mõningane langus toimus ka III kvartalis. Liinireisilaevade külastuste arv 9 kuu võrdluses mõnevõrra kasvas, lisaks toimus 39 kruiisilaevade külastust, eelmisel aastal kruiisilaevakülastusi ei toimunud. Kaubamaht aga jätkas jõudsat kasvu nii III kvartalis kui 9 kuu kokkuvõttes vedellasti, ro-ro kauba ja puistlasti mõjul.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul tuleb ettevõttel lisaks pandeemiast tingitud reisijate arvu olulisele vähenemisele arvestada ka survega kulubaasile nii teenuste kallinemise kui hüppeliselt kasvavate energia hindadega, mis mõjutavad otseselt kogu transpordisektorit. Kulude kasv tulenes ka 2020. aastal rakendatud kokkuhoiumeetmete tõttu tavapärasest madalamast võrdlusbaasist.

Eelmise aasta kasumit toetas ka ühekordse iseloomuga kasum varade müügist peamiselt Paljassaare sadamas. „Siiski aitab mitmekesine ärimudel ka tänases keerulises olukorras jätkuvalt tugevas kasumis püsida ning hoiame lubatud dividendi kurssi,“ ütles Kalm.

Tallinna Sadama juhatuse esimees ja investorsuhete juht tutvustavad kontserni finantstulemusi 10. novembril kell 11:00 toimuval ingliskeelsel veebiseminaril, millel saab osaleda selle lingi kaudu.

Tallinna Sadama aktsia on aasta algusest kerkinud 3,6% ja maksab 1,87 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid