Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas möödunud aasta detsembri tootjahinnaindeksit 2020. aasta detsembriga võrreldes enim hinnatõus elektri- ja soojusenergia, puidutöötlemise, puittoodete ning metalltoodete tootmises.

Novembriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit 2021. aasta detsembris eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergia, toiduainete ja elektroonikaseadmete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas puidutöötlemise ja kemikaalide tootmise hinnalangus“, täpsustas Šokman.

Ekspordihinnaindeks kasvas 2021. aasta detsembris võrreldes novembriga 0,7%. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, jalanõude ja nahktoodete ning toiduainete hinnad. Hinnad langesid enim naftasaadustel, keemiatoodetel ning põllumajandussaadustel. Võrreldes 2020. aasta detsembriga suurenes ekspordihinnaindeks 20,0%.

Impordihinnaindeks kasvas eelmise aasta detsembris võrreldes novembriga 1,7%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning põllumajandussaadustes. Suurim oli naftasaaduste, puittoodete ning keemiatoodete hinnalangus. Võrreldes 2020. aasta detsembriga suurenes impordihinnaindeks 26,0%.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid