Kokkuleppe järgi saab ühendettevõtte enamusaktsionäriks AS Klaasimeister praegune omanik Balti erakapitalifond Livonia Partners ja vähemusaktsionärina jätkab Polar Glassi senine omanik AS Barrus. „Näeme energiaefektiivsete klaasilahenduste turul kasvuvõimalusi ja ühinemine on osa meie pikemast plaanist," kommenteeris Livonia Partners fondi partner Kaido Veske.

Ettevõtete ühinemise eesmärk on laiendada tootepakkumist ja kliendiportfelli ning kasvada Euroopa üheks juhtivaks hoonete klaasilahenduste pakkujaks. „Tulevase grupi strateegia on keskenduda kõrgelt väärindatud klaasilahendustele, mis võimaldab luua energiatõhusamaid ja parema sisekliimaga hooneid. Oleme hiljuti sisenenud Suurbritannia turule ja näeme kasvuvõimalusi laiemalt Euroopa turul, aga ka Põhja-Ameerika suunal," lisas AS-i Klaasimeister juhatuse esimees Karla Agan. Tekkivas grupis on kokku ligi 400 töötajat ja neli tehast - kolm Eestis ja üks Lätis.

„Oleme jõudnud tõdemusele, et rahvusvahelisel turul laienemiseks ja klientidele klaasi täislahenduste pakkumiseks on parim tee koostöö. Nii saame ühendada mõlema ettevõtte tugevused ja olla uutel turgudel konkurentsivõimelisem. Lisaks plaanime märkimisväärses mahus investeerida nii ettevõttesse kui ka inimestesse, mis võimaldab täita grupi kasvuplaani," märkis Barruse juhatuse esimees Martti Kork.

Klaasimeister toodab energiatõhusaid klaaspakette ja muid eriklaase eeskätt hoonete fassaadidele. Enamus toodangust eksporditakse. Ettevõtte omanik on Balti riikides tegutsev erakapitalifond Livonia Partners. Barrus on Eesti suurim liimpuitkomponentide tootja, tema omanduses Polar Glass (Baltiklaas) aga oluline klaaspakettide, lamineeritud klaasi ja karastatud klaasi tootja Baltikumi ja Põhjamaade turule.

Ettevõtted on tootnud klaasilahendusi paljudele projektidele Eestis ja Euroopas, s.h tuntud avalikele ja büroohoonetele - näiteks Tower Bridge Londonis, Eiffeli torni lahendused, Oslo lennujaam, Victoria Tower Stockholmis, Helsingi Keskraamatukogu Oodi, BMW Welt Munich, Taani Loodusloomuuseum Kopenhaagenis, Hiltoni hotell Tallinnas, Eesti Rahva Muuseumi hoone, Arvo Pärdi Keskus, Fahle Park, uus Akropolise Muuseum, ERR-i raadiomaja jt.

Tehing jõustub peale konkurentsiameti heakskiitu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid