Börsikeeld: Meravita kaubamärki omav ettevõte teatab peagi aktsiapakkumise tühistamisest. Raha tagastatakse

Nõukogu esimees: oleme üllatunud ja pettunud
Medical Pharmacy Groupi B-aktsiate avalike emissiooni tutvustus
Medical Pharmacy GroupFoto: Karin Kaljuläte

Meil ei jää muud üle kui eduka aktsiapakkumise käigus tühistada pakkumine ja tagastada investoritele raha, ütles Medical Pharmacy Groupi, mis on tuntud Meravita kaubamärgi poolest, nõukogu esimees Sven Uusjärv Ärilehele eilse Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvenõukogu otsuse peale.

Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon tutvus AS-i Medical Pharmacy Group esitatud taotluse ja selle juurde kuuluvate dokumentidega ning otsustas 5. oktoobril pärast põhjalikku arutelu keelduda Medical Pharmacy Group B-aktsiate kauplemisele võtmisest Nasdaq Tallinna poolt korraldatavas mitmepoolses kauplemissüsteemis First North.

Noteerimis- ja järelevalvekomisjoni hinnangul ei ole Medical Pharmacy Groupi finantsseisund, majandustegevus, juhtimine ning aktsionäride plaanitav struktuur ja õigused kogumis kohased avalikult kaubeldavale ettevõttele. Komisjoni hinnangul võivad Medical Pharmacy Group finantsseisund, juhtimine, reputatsioon ja teised olulised asjaolud kogumis kahjustada nii investorite huve kui ka First North-i ja Börsi mainet.

Sven Uusjärv oli börsi komisjoni otsuses üllatunud ja pettunud ning nende etteheidetega ei nõustunud ja lubas otsuse vaidlustada börsi vahekohtus.

Ettevõte teeb paari tunni pärast sellekohase pressiteate.